افت دو رقمی دما در قزوین، قم، تهران

افت دو رقمی دما در قزوین، قم، تهران

اداره کل هواشناسی استان قم از کاهش چشمگیر دمای هوا در این استان در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان قم آمده است: به اطلاع شهروندان می رساند طبق اعلام قبلی، بارش برف توأم با وزش باد و در برخی ساعات کولاک برف را در روز یکشنبه 16 دی ماه شاهد بوده ایم، بر این اساس طبق پیش بینی های انجام شده از این پس نیز شاهد کاهش قابل ملاحظه دمای هوا حدود 5 تا 10 درجه سانتیگراد در قم در روزهای دوشنبه و سه شنبه خواهیم بود.
همچنین این اداره کل برای روزهای آینده بارش برف توأم با مه را پیش بینی کرده است.
گفتنی است بارش برف همراه با کولاک از شب گذشته در قم آغاز شده و این مسئله موجب تعطیلی کلیه مدارس استان قم شده است. هم اکنون تردد خودروها در کلیه خیابان ها و معابر استان قم به کندی صورت می گیرد و همچنین در این مدت شاهد وقوع تصادفات متعددی به علت یخ بستن جاده ها و معابر و سرخوردن خودروها بوده‌ایم.
 مدیرکل هواشناسی استان قزوین نیز گفت: هوای قزوین از امشب 15 درجه سردتر می شود.
اسرافیل گل محمدی امروز در گفت وگو با خبرگزاری فارس در قزوین، بیان داشت: براساس پیش بینی های کارشناسان هواشناسی هوای استان قزوین از امشب به طور متوسط 15 درجه سردتر می شود و تا 21 درجه زیر صفر هم خواهد رسید.
وی ادامه داد: اگر چه براساس پیش بینی ها بارش برف تا ظهر فردا ادامه دارد ولی بارش برف پس از آن در ارتفاعات ادامه دارد و استمرار سردی هوای نیز به کاهش شدید دمای هوا منجر خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی استان قزوین اضافه کرد: سرعت باد روز یکشنبه حدود 20 تا 30 کیلو متر در ساعت بوده که پیش بینی می شود به 60 تا 70 کیلومتر در ساعت نیز برسد.
وی تصریح کرد: کاهش دما تا روز جمعه در استان ادامه دارد.
گل محمدی در پایان یادآور شد: بیشترین میزان بارش برف در استان قزوین در منطقه آوج با 40 سانتی متر برف و دمای منهای 12 درجه به ثبت رسیده است. 
 
یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: با افت شدید دما و قطع بارش‌ها در تهران خیابان‌های تهران فردا یخ می‌زند.
   
فریبا گودرزی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: بیشنیه و کمینه دمای امروز تهران 9- و 4- درجه سانتی‌گراد است که با افت شدید دما برای روز آینده بیشینه و کمینه دما به 11- و 3- درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

وی در ادامه افزود: آسمان تهران فردا جز در ارتفاعات هیچ بارندگی نخواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور در ادامه افزود: نقشه‌های پیش‌یابی سامانه بارش‌زا به همراه جریانات سرد شمالی از شمال غرب کشور را تا اواسط هفته نشان می‌دهد و بر این اساس ابتدا شمال غرب، غرب، سواحل جنوبی خزر به تدریج مرکز، ارتفاعات البرز و زاگرس، شمال شرق و شرق کشور را به تدریج تحت تأثیر قرار می‌دهد که برای این نواحی بارش برف و باران، وزش باد و کاهش قابل توجه دما برای کل کشور پیش‌بینی می‌شود.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.