ساخت دیوار ۴ کیلومتری ایران علیه تروریست های پژاک

ساخت دیوار 4 کیلومتری ایران علیه تروریست های پژاک

روزنامه صباح چاپ ترکیه نوشت: "ایران عملیات ساخت یک دیوار حائل مرزی علیه گروه های تروریستی پژاک و پ.ک.ک را آغاز کرده است."


به گزارش  از صباح، این دیوار بلند به طول 4 کیلومتر در مرزهای ایران با شمال عراق ساخته می شود و از منطقه حاج عمران (پیرانشهر) تا گذرگاه مرزی با عراق امتداد می یابد.

هدف ایران از ساخت این دیوار، تامین امنیت مرزهای کشور علیه حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و شاخه ایرانی آن با عنوان حزب حیات آزاد موسوم به پژاک عنوان شده است.

این روزنامه افزود: "پایه و اساس این دیوار کشیده شده و ستون های آن نیز برپا شده اند. اولین بخش از این دیوار 4 کیلومتر طول و پنج متر ارتفاع دارد."

صباح با درج تصویری از دیوار در حال ساخت در مرز ایران ادعا کرد: "مسوولان کردستان در شمال عراق با ساخت این دیوار توسط ایران مخالف هستند."

گفتنی است مواضع تروریست های پژاک در کوه های قندیل در شمال عراق واقع است که فاصله چندانی با مرزهای ایران ندارد. از این رو اعضای این حزب پیشتر با ورود به کشورمان دست به عملیات تروریستی در شمال شرق کشور زده اند.

همچنین توپخانه ایران چندین بار مواضع حزب پژاک در کوه های قندیل را زیر آتش خود گرفته که بر اثر آن اعضای این حزب مجبور به ترک مواضع خود شده اند.

حتی برخی گزارش ها پیشتر از ورود نیروهای ایرانی به داخل خاک عراق برای معدوم سازی گروه های تروریستی حکایت داشت.

همزمان ارتش ترکیه نیز عملیاتی را در شمال عراق صورت داده است.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.