حسنی : اگر مومنین غسل جمعه را انجام ندهند مشکلات کمبود گاز مرتفع می شود

حسنی : اگر مومنین غسل جمعه را انجام ندهند مشکلات کمبود گاز مرتفع می شود

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا حسنی گفت: در وضعیت فعلی که با کمبود گاز در کشور روبرو هستیم مومنین بایستی مصرف برق را افزایش داده و در صرفه جویی گاز که یک امر دینی است اهتمام ورزند.

 ارومیه  حجت الاسلام و المسلمین حسنی در خطبه های  این هفته نماز جمعه  ارومیه با اشاره به  بالارفتن مصرف گاز در سال جدید  و قطعی گاز برخی از مردم  گفت: غسل جمعه که یکی از اعمال مستحب می باشد اگر بخواهد در بالارفتن گاز مصرفی مردم تاثیر بگذارد بایستی ترک گردد اگر من غسل جمعه را انجام ندهم یک خانواده  فقیر خواهد توانست از نعمت استفاده گاز محروم نگردد لذا اگر مومنین غسل جمعه را انجام ندهند مشکلات کمبود گاز مرتفع می شود  و خاموشی گاز شکل نمی گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسنی با اشاره  به نامه ارسالی مرکز سیاستگذاری ائمه جمعه برای وی جهت توجه دادن  مومنین به صرفه جویی در گاز  اظهار داشت: عزیزان بیایید با اسرافمان قاتل فقرا نباشیم  چراکه اگر اسراف گاز حرام باشد در شرایط فعلی حرام تر گردیده است .لذا بواسطه این مسئله اگر  شرع در حالت عادی به غسل جمعه سفارش نموده است در وضعیت فعلی شرع می گوید که غسل جمعه را فراموش کن.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به وابسته شدن  مردم کشورمان به سوخت گاز خانگی  و در حالی که به اعتراض یکی از نمازگزاران توجهی نشان نمی داد اظهار داشت : ای کاش به گاز وابسته نمی شدیم تا این مشکلات ببار نمی آمد.
به گزارش خبرنگار سرویس دین و اندیشه خبرگزاری انتخاب حجت الاسلام و المسلمین حسنی در خطبه های نماز جمعه  ارومیه با اشاره به سردی  و برودت بیش از اندازه هوا   در کشور تصریح کرد : طبق نامه ای که آقای تقوی برایم ارسال داشته است  هوای کشور هر درجه که سردتر می گردد در هر شبانه روز بین 13 الی 14 میلیون مترمکعب مصرف گاز بالا می رود و مصرف روزانه گاز هم اینک به 282 میلیون مترمکعب در 24 ساعت رسیده است که آمار بالایی می باشد و این مقدار مصرف گاز در کشور سابقه نداشته است.

غلامرضا حسنی در خطبه های دوم نماز با اشاره به روایتی از شیخ صدوق از کتاب « اکمال الدین اتمام النعمة » در مورد نحوه خواستگاری حضرت نرجس خاتون توسط رسول اکرم (ص) برای امام حسن عسکری (ع)  در عالم خواب گفت : حضرت در خواب شخصا از این ملیکه خواستگاری نموده و در برابر گریه این ملیکه به جهت دوری امام عسکری از ایشان تنها تحقق وصلت را داخل شدن در اسلام و گفتن شهادتین می دانست.

soltan13 - ایران - کرج
کتاب جوک های حسنی چاپ شده حتما بخونید
یکشنبه 16 دی 1386

parviz1 - اانگلستان - کترینگ
افرین حسنی.بادی گارداشو زیاد کنید که این مخ رو امریکائی ها ندوزدن. مشکل گاز را از دکتر بیسواد که گفته بود لباس بیشتر بپوشند راحت تر مرتفع کرد .با یک غسل کمتر مشکل گاز را حل کرد.عجیبا این همه دانشمند تو ایران دور هم جم شده!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 16 دی 1386

mah1 - ایران - تهران
اخی :)) این چه با مزهاست.
یکشنبه 16 دی 1386

nafas - ایران - ارومیه
soltan13 - ایران - کرج-دوست عزیز کتاب (قربانی اصلاحات)نیز چهار سال پیش چاپ شده است.یک سر به آن هم بزنید بد نیست.کافیست بگویم که در روزهای سخت سال های 59 تا اوایل دهه 69 مامردم ارومیه جرات بیرون آمدن از خانه ها بعد از ساعت 4 بعدازظهر را نداشتیم.کمی مطالعه داشته باشید قاءله حزب دموکرات و کومله کردستان را میگویم.اما همین آقا در بند(ورودی شهر ارومیه) با یک عده مسلح جلوی نیروهای قاسملو ایستاده بودند و نگذاشتند که آنها که تعدادشان هم زیاد بود برای تصرف ارومیه وارد این شهر شوند.با مراجعه به همان کتاب و همچنین به حافظه تاریخی مردم این شهر خواهید فهمید که تندروی های ایشان مخصوصا در روزهای اول انقلاب بنا به شایعه ها درست بوده یانه؟مخصوصا اینکه یکی از بزرگترین کارخانجات مشروب سازی ایران در این شهر بود.برخورد ایشان با آنها و نیز مغازه های مشروب فروشی
خواهشا تیترهای مغرضانه کمتر بزنید.من منکر سواد کم علمی و فقهی این روحانی نیستم.اما دوست دارم دوستان اگر فرصت شد اومدن به ارومیه(که صد البته قدمشان روی چشم) حتما در مورد ایشون تحقیق کنن.از میزان محبوبیت در بین توده های مردم و از خدماتی که در این شهر کرده اند.ایشان به واقع قربانی مخالفت با سیاست های دکتر خاتمی و نگاه مغرضانه مطبوعات اصلاح طلب در آن سالها به وی شدند.
دوشنبه 17 دی 1386

mohammad-gol - ایران - دزفول
اگه اینطوری پیش بره حتما بقیه چیزهارو بخاطر گاز باید کنار بزاریم.....
دوشنبه 17 دی 1386

درفش - امارات - دبی
همه که نباید سیاستمدار باشن یک نفر باید بینشون دلقک بازی در بیاره تا حسد حسود ازشون دور بشه . از آقای NAFAS هم که از دفتر ایشون در حمایت از عالیجناب اطلاعیه دادن و ما را روشن کردند هم متشکریم
سه‌شنبه 18 دی 1386

سوین - ایران - تهران بزرگ
کلی خندیدیم خدا شادشان کند . می گم این دوستای غربت نشین بد نیست آمار این پدیده قرن رو به دولت های مستکبر بدن بلکه بیان ازشون راه و چاه رو یاد بگیرن تا یه کشور گل و بلبل مثل ایران درست کنن . یه سوال فقط غسل جمعه دگه بقیه روزای هفته چی ؟ لابد تا اطلاع ثانوی خانوم ها و آقایون نباید تو خونه تنها باشن که مبادا نیاز به غسل پیش بیاد و ملت ایران از نعمت گازی که داره مجانی به ارمنستان و ترکیه صادر میشه محروم بشن. البته اینجا باید یاد آور حرف چنگیز احمدی نژاد شیم که پیشنهاد تاریخی دادن که خب اگه گاز ندارید تو خونه لباس گرم بپوشید
چهار‌شنبه 19 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.