وزیر رفاه به بازنشستگان معترض :دور از شان شماست که امروز چنین مسائلی را مطرح کنید

وزیر رفاه به بازنشستگان معترض :دور از شان شماست که امروز چنین مسائلی را مطرح کنید

وزیر رفاه و تامین اجتماعی در دومین همایش تکریم از بازنشستگان یکی از مسوولیت‌های مهم مسوولان را ایجاد تشکل‌های بازنشستگی برای ارائه فعالیت‌های لازم به این قشر خواند و گفت: مسوولان در این مورد کاری انجام نداده‌اند،‌ لذا کمبودهایی در زمینه پر کردن ایام بازنشستگی وجود دارد.

 عبدالرضا مصری افزود: ایجاد خانه‌های مهر که از سال گذشته مطرح و احداث آن‌ها آغاز شده، یکی از اقداماتی است که برای پرکردن اوقات فراغت بازنشستگان شروع شده است.

وی ادامه داد: خانه‌های مهر که در پارک‌ها ساخته می‌شود، می‌تواند محلی مناسب برای گفت‌وگو و ایجاد دسته‌بندی‌های مختلفی در مسائل هنری، فلسفی و غیره بازنشستگان شود.

به گزارش ایسنا، در حالی که در این همایش تعدادی از بازنشستگان حین صحبت‌های وزیر رفاه، اعتراضات خود در مورد اجرایی نشدن وعده‌های سال گذشته وزیر، مبنی بر پرداخت کمک هزینه سفر به بازنشستگان، صدور کارت منزلت، اجرای لایحه نظام هماهنگ پرداخت و غیره را به وسیله یادداشتی با کمک یک عکاس به وزیر رفاه رساندند، وی با خواندن این یادداشت پشت تریبون، خطاب به بازنشستگان، گفت: نمی‌خواهم در مورد مسائلی چون لایحه نظام هماهنگ پرداخت، مسکن،‌ سفر حج و غیره که جزو کارهای روزمره و وظایف ماست، صحبت کنم. آنچه می‌خواهم بگویم، این است که ارزش معنوی و جایگاه پیشکسوتان هیچ گاه در چارچوب مسائل رفاهی جای نمی‌گیرد و دور از شان این قشر است که امروز چنین مسائلی را مطرح کنند، اما یک تحولی در مجلس و دولت برای توجه به این مسائل ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: علاقه‌مندیم مراکز فنی و حرفه‌ای به صورت رایگان در اختیار بازنشستگان قرار گیرد، تا آن‌ها به تناسب علاقه خود در آنجا فعالیت کنند.

همچنین طوبایی ـ رییس صندوق بازنشستگی کشوری ـ نیز در این همایش با اشاره به تصویب طرح ساخت خانه مهر پیشکسوتان در سال گذشته گفت: با توجه وزیر رفاه بودجه این طرح تصویب و مشکلی از بابت اجرای آن نداریم و تنها مسئله واگذاری زمین در پارک‌های شهر ها و استان‌ها از طرف شهرداری است که امیدواریم این مشکل نیز رفع شود.

وی افزود: خانه مهر مجموعه‌ای است برای گذراندن اوقات فراغت بازنشستگان و استفاده از تجربیات و انتقال آنها به نسل جدید است.

babaktoronto - کانادا - تورنتو
باد امد و بوی عنبر اورد ... سلام مجدد به ایرانیان یو کی و همه دوستان در مدتی که نبودبد و البته بد هم نبود که اگر یک دلیل خشک و خالی هم برای این غیبتتان میگفتید باری یه هر جهت من که خوشحال بودم چون دیگر مجبور نبودم که حرفهای بی منطق گونه تعداد انگشت شماری از هم وطنانم را پاسخ گویم چون گویا امیدی به اصلاح بعضیها نیست. و اما راجع به این اقای وزیر اعظم: اقای وزیر شما اول به جوانان این کشور برسید که از بیکاری و مشکلات عدیده به هزار درد بی درمان روحی و روانی مبتلا شده اند . گرچه پیران هم از واجباتند . ضمنا اقای وزیر به جای طفره رفتن در جواب به سوالات این بازنشستگان به انان پاسخ دهید . البته این حکومت در عمل نشان داده است که چیزی تحت عنوان پاسخگویی به مردم ندارد. شما هم یادتان باشد که این معنویاتی که شما این بازنشسته ها را به ان تشویق میکنی بعد از سیر کردن شکم انها معنا پیدا میکند. و انها طبعا مانند شما از زندگی مرفه برخوردار نیستند پس حق دارند که به جای معنویات نان و اب مطالبه کنند. چیزی که حد اقل این دولت نشان داده که از عهده براوردنش عاجز است
یکشنبه 16 دی 1386

alborz2 - ایران - تهران
آقای بابک تورنتو - اتفاقا چند وقت پیش یک مقاله ایی در همین سایت ایرانیان انگلستان خواندم که انگار دقیقا وضعیت شما را توضیح می داد لینکش هم این است https://iranianuk.com/article.php?id=23906
می توانید بروید بخوانید و کمی درس بگیرید . ضمننا فکر می کنید مردم ایران بدون این ارشادها و توصیه های شما در این مدت چکار کردند ؟ فکر می کنید رفتند مردند ؟ خیر آقا بدون نصایح گوهر بار شما از کانادا مردم دارند زندگیشان را می کنند و احتیاج به عقل کل مثل شما که توی کانادا بنشیند و برایشان تصمیم بگیرد ندارند. شما که حتی مردم ایران را هم کم عقل و بی منطق می دانید و فقط این مردم به درد آن می خورند که توی سخنرانی های شما اسمشان آورده شود و سنگشان را به سینه بزنید و از توی جای امن و گرم و نرمتان برایشان اطلاعیه صادر کنید. خیلی مرد بودید مثل همین منصور اسانلو بر می گشتید و برای حقتان می جنگید . خود من هم یکی از همین کارمندان شرکت واحد هستم ولی یک تار موی گندیده همکاران و کسانی که در ایران برای حقشان سینه سپر می کنند به سر تا پای هزاران به اصطلاح طرفدار مردم ایران مثل تو می ارزد.همان بهتر که نیایی و سخنرانی های گوهر بارت را برای هم پالکی های خودت در کانادا انجام بدهی . اینقدر هم خودتان را زجر ندهید به قول خودتان که نوشته بودید مجبور نبودم که حرفهای بی منطق گونه تعداد انگشت شمار از هم وطنانم را پاسخ گویم . راست می گوپید آقای بابک تورنتو .
اصلا نیاپید و پاسخ ندهید برای سلامتی تان خوب نیست اعصابتان خراب می شود . اتفاقا مردم هم زیاد تمایلی به حرف های شما ندارند پس لطفا طوری صحبت نکنید که انگار تمام مردم ایران با حرفهای شما موافقند . مردم ایران را هم اینطور صغیر و بی عقل فرض نکنید که انگار بدون وجود عقل کلی مثل شما یتیم خواهند شد خود مردم میدانند چه کار باید بکنند و عقلشان میرسد که آدمهایی مثل شما برای آنها دلشان نسوخته است . مردم می دانند شما برای چه گلو پاره می کنید . بنابر این برای حرفهای شما تره هم خرد نخواهند کرد .واقعا که در اینهمه مدت آدمی به خود بزرگ بینی و خودخواهی و وقاحت شما ندیده ایم.
یکشنبه 16 دی 1386

Katayoon - المان - المان
alborz2 - ایران - تهران واقعا گل گفتی منم وقتی مقاله جیم جمال تو رو خوندم دقیقا یاد اقائ بابک افتادم. دیگه برای همه دارند جک میشن.
یکشنبه 16 دی 1386

beh3rad - ایران - تهران
بابا ما که مردیم از دوریه شما.
چهار‌شنبه 19 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.