اخاذی ۲۰ میلیون تومانی با فیلمبرداری از رابطه پنهانی دختر فراری

اخاذی 20 میلیون تومانی با فیلمبرداری از رابطه پنهانی دختر فراری
مرد جوانی که قصد داشت با تهدید انتشار فیلم مستهجن یک دختر فراری از خانواده اش 20 میلیون تومان اخاذی کند، بازداشت شد.

به گزارش خبرنگار ما صبح روز سه شنبه 10 مهرماه امسال مرد جوانی با مراجعه به اداره 16 پلیس آگاهی تهران از کارآگاهان پلیس برای یافتن خواهر گمشده اش و دستگیری فردی که قصد دارد از او اخاذی کند کمک خواست. مرد جوان به نام احسان در توضیح ماجرا به ماموران گفت؛ چند هفته پیش فهمیدم که خواهرم با پسر جوانی به نام میثم ارتباط دارد و زمانی که از او توضیح خواستم به من گفت تصمیم گرفته با این فرد ازدواج کند اما این حرف او مخالفت و عصبانیت مرا برانگیخت و او را تهدید کردم که اگر رابطه او با پسر جوان ادامه یابد با وی برخورد جدی تری خواهم کرد.

چند روز پس از این اتفاق ناگهان خواهرم پرستو ناپدید شد و تلاش من برای یافتن وی بی ثمر ماند. در این مدت برای یافتن پرستو به تمام بیمارستان ها، کلانتری ها و حتی پزشکی قانونی سر زدم اما اثری از خواهر 21 ساله ام نبود. جست وجوی یک ماهه و بی حاصل مرا به این نتیجه رساند که خواهرم با پسر مورد علاقه اش فرار کرده است. در این اثنا فردی با من تماس گرفت و مدعی شد که فیلمی مستهجن از خواهرم در دست دارد و در صورتی که 20 میلیون تومان پول به وی ندهم این فیلم را از طریق بلوتوث و اینترنت پخش می کند و آبروی خانوادگی ما را می برد. احسان در ادامه اظهاراتش به ماموران گفت؛ من پس از تماس این مرد جوان به جای فکر کردن به تهدید وی بر تلاش خود برای یافتن خواهرم افزودم.

در این کاوش از افرادی شنیدم که فیلم مورد ادعای مرد جوان را در گوشی موبایل فردی به نام حامد دیده است. حالا هم بیشتر از اینکه به فکر این فیلم باشم می خواهم با دستگیری و بازجویی از این افراد از سرنوشت خواهرم مطلع شوم و بتوانم او را به خانه بازگردانم. با شکایت احسان تیمی از کارآگاهان اداره 16 پلیس آگاهی مامور رسیدگی به پرونده شدند و تحقیقات خود را با تلاش برای دستگیری حامد و بازجویی از وی به عنوان اولین مظنون پرونده آغاز کردند. در حالی که با یافتن سرنخ هایی در خصوص محل زندگی این پسر جوان ماموران موفق شدند وی را چهار روز پس از طرح شکایت بازداشت کنند، در بازبینی حافظه موبایل وی اثری از فیلم مورد ادعای احسان به دست نیامد. اما پسر جوان در بازجویی ماموران اعتراف کرد که تا چند روز قبل از دستگیری این فیلم را در اختیار داشته اما پس از مدتی آن را از حافظه تلفن همراه خود پاک کرده است.با اعتراف حامد ماموران دریافتند که برای رسیدن به منشاء انتشار این بلوتوث لازم است زنجیره یی از افراد را مورد بازجویی فنی قرار دهند. از این رو تحقیقات فشرده یی را برای انجام هر چه سریع تر ردیابی های خود پی گرفتند و در جریان این تحقیقات هفت تن از افرادی را که در انتشار این فیلم نقش داشته اند بازداشت کردند و تحت بازجویی قرار دادند. در جریان بازجویی از این افراد مشخص شد که فیلم توسط میثم به دست آنها رسیده است. از این رو تلاش کارآگاهان پلیس بر دستگیری این مرد 23 ساله متمرکز شد و با بررسی اظهارات متهمان دستگیر شده پاتوق های میثم شناسایی شد و تحت نظر قرار گرفت و روز دوشنبه 10 دی ماه با شناسایی محل سکونت وی ماموران موفق شدند این مرد جوان را بازداشت کنند. در حالی که در بازجویی های نخستین میثم هرگونه ارتباط با پرستو را انکار می کرد ماموران وی را در برابر اعترافات دوستانش قرار دادند و این جوان که دیگر چاره یی جز اعتراف نداشت سکوت خود را شکست و به ماموران گفت؛ من مدتی پیش با پرستو ارتباط داشتم و این فیلم هم مربوط به همان دوران است اما مدتی است که خبری از وی ندارم و تنها می دانم او با پسری به نام مرتضی ارتباط داشت و به خاطر مرتضی خانه خود را ترک کرده است. هدف من از تماس با برادر وی تنها اخاذی بود ولی اطلاعی از خواهر این مرد ندارم.

با اظهارات میثم کارآگاهان دریافتند که برای یافتن دختر جوان باید مسیر دیگری را دنبال کنند و سرنخ تازه یی به دست آورند. در این زمان ماموران گشت پلیس آگاهی در حین انجام ماموریت با مشاهده دختر جوانی در نزدیکی خانه مرتضی، به وی مظنون شدند و با تطبیق چهره این فرد با تصویر موجود از پرستو، دختر جوان را برای انجام تحقیقات به پلیس آگاهی تهران منتقل کردند.

پرستو در نخستین بازجویی ماجرا را چنین شرح داد؛ مدتی پیش با فردی به نام مرتضی آشنا شدم و وی با وعده ازدواج مرا فریب داد و به برقراری ارتباط نامشروع وادار و از من فیلم تهیه کرد. من پس از اینکه از طریق میثم فهمیدم این فیلم منتشر شده است از ترس خانه را ترک کردم و در این مدت با مرتضی زندگی می کردم.

با توجه به اظهارات دختر جوان خانه مرتضی نیز شناسایی شد و با دستگیری این مرد 28 ساله تحقیقات کارآگاهان پایان یافت و پرونده برای رسیدگی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.
گنجشک - ایران - تهران
باز هم حماقت
و باز هم افکار پلید و بی شرمانه!!!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 16 دی 1386

peug - ایران - تهران
واقعا من در تعجبم که اینقدر از این دسته ماجراها عنوان میشه ولی بازهم شاهد مورد دیگری هستیم. مگه میشه یه ادم اینقدر نادون باشه . یا بعضی دخترا خیلی احمقن یا بعضی پسرا خیلی شارلاتان. منکه هنوز نفهمیدم. .
یکشنبه 16 دی 1386

maryamf - بلزیک - لی یز
خانواده ها باید چشم وگوش بچه ها را باز کنند خصوصا در ایچنین محیط خراب و ظالم.
دوشنبه 17 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.