آیا پایان اصلی سریال اغما را می‌دانستید؟!

آیا پایان اصلی سریال اغما را می‌دانستید؟!

سریال تلویزیونی اغما که در طول ماه مبارک رمضان مخاطبان فراوانی پیدا کردبه گونه‌ای متفاوت با اصل فیلمنامه به پایان رسید.

فشارهای وارد به سازمان صدا و سیما باعث شد تا مدیران محترم شبکه اول سیما برای کاهش این تنش‌ها در داستان این سریال تغییراتی ایجاد کنند.

هر چند که بینندگان باهوش تلویزیون با نگاه تیزبین خود در همان ایام از ماجرا خبردار شدند، اما شاید کمتر کسی پایان اصلی این سریال را می‌داند.

 اینک پس از گذشت حدود دو ماه از پخش این سریال و در شرایطی که اعلان پایان حقیقی این مجموعه تنش‌زا نخواهد بود مخاطبین این پایگاه خبری را به مطالعه چند خط زیر دعوت می‌کند.

شاید کمتر کسی به نام این سریال حساسیت نشان داد و هیچ کس نپرسید که «اغما» چه ارتباطی به مضمون این سریال دارد. در فیلمنامه اصلی، الیاس پسر جوان خوش‌قلبی است که براثر یک حادثه به مرگ مغزی ـ اغما – دچار می‌شود. روح جدا شده از پیکر الیاس دچار وسوسه‌های شیطانی شده و در زندگی دکتر پژوهان اخلال ایجاد می‌کند. داستان زمانی به جذابیت بیشتر می‌رسد که روح شیطانی الیاس دکتر پژوهان را از جراحی الیاس واقعی منع می‌کند و در این میان نقش عاشقانه دکتر بردیا – لعیا زنگنه – پررنگ‌تر می‌شود.

دکتر بردیا تلاش می‌کند تا دکتر پژوهان را برای انجام عمل جراحی متقاعد کند که البته تا آخرین قسمت‌های سریال ناکام می‌ماند.

کم کم دکتر پژوهان پی می‌برد که تمام بیمارانی که در ایام اخیر توسط او جراحی شده‌اند تبدیل به انسانهایی بدکار و آنهایی که فوت کرده‌اند نیکوکار بوده‌اند. که البته این بخش از داستان با نمونه پخش شده آن تطابق نسبی دارد. سرانجام دکتر بردیا در متقاعد کردن دکتر پژوهان برای انجام عمل جراحی بر روی الیاس حقیقی به موفقیت می‌رسد اما...

علیرضا افخمی نویسنده این فیلمنامه پایان تعلیقی را بسیار دوست دارد و در این اثر نیز تلاش کرده بود بیننده را میان حس زنده شدن و یا مردن الیاس حقیقی معلق نگه‌دارد که البته با توجه به مقدمه این خبر سرانجام سریال چیز دیگری شد.

همچنین نوع پوشش بازیگران این سریال از جمله دکتر بردیا نیز مورد تجدید نظر برای پخش قرار گرفت.

آنچه نوشتیم چیزی از ارزش‌های نگرش جدید مدیران رسانه به مقوله آثار نمایشی کم نمی‌کند و شایسته است در پایان خبر از نگاه هوشمندانه آقای مهندس ضرغامی ریاست محترم سازمان صدا و سیما قدردانی کنیم.

منبع : پایگاه خبری هنوز

h_miri - ایران - تهران
این سریال مانند بقیه برنامه های تلویزیون آنقدر پوچ و بی محتواس که ارزش دیدن و دنبال پایان ماجرا بودن را ندارد
شنبه 15 دی 1386

shekamo - نورو - اوسلو
سریال لوس و بی معنی ای بود حیف وقت من که از نت دیدم و یه موضوع برام خندهدار بود که خانم دکتر بی هوشی همیشه در بیمارستان ولو بود و قدم میزد و فضولی میکرد ه ه ه
شنبه 15 دی 1386

nafas - ایران - ارومیه
سریال جالبی بود.اما در هر صورت در مقایسه با سریال هایی مانند (او یک فرشته بود)در سطح پایینتری قرار داشت.علیرضا افخمی در این سالهای اخیر نشان داده است که بسیار نویسنده توانایی است.
دوشنبه 17 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.