حمیده خیر آبادی : الان مدت‌هاست که انگار فراموش شده‌ام

حمیده خیر آبادی : الان مدت‌هاست که انگار فراموش شده‌ام

حمیده خیرآبادی را بدون شک می‌شناسید.وقتی نامش می‌آید، کلی فیلم و سریال از جلوی چشمت عبور می‌کند و ایفای نقش او را در آنها به‌یاد می‌آوری؛ «امیرارسلان نامدار»، «رضا موتوری»، «روز واقعه»، «جیب‌برها به بهشت نمی‌روند»، «شب آفتابی»، «پدرسالار» و کلی فیلم و سریال دیگر. او متولد 1303 است و از سال 1326 با تئاتر فرهنگ شروع کرده است. وقتی با او صحبت می‌کنی پر از شکوه و گلایه است. برای همین 6 سالی هست که با هیچ روزنامه‌ای مصاحبه نکرده.او به تهران امروز می‌گوید: «بازیگرها وقتی پیر می‌شوند، دیگر کسی سراغ‌شان را نمی‌گیرد و این خیلی بد است. من الان مدت‌هاست که انگار فراموش شده‌ام.»
او ادامه می‌دهد: «ما زمانی که سرمان خیلی شلوغ بود و دائم درگیر فیلمنامه‌خواندن و بازی‌کردن بودیم، فرصت نمی‌کردیم فیلم‌های خودمان را تماشا کنیم. الان چند وقت است شنیده‌ام شبکه 2 سریال پدرسالار را پخش می‌کند و برای همین صبح‌ها می‌نشینم و تماشا می‌کنم.» حمیده خیرآبادی در مورد آثاری که می‌خواند هم می‌گوید: «الان مدت‌هاست که چشمم بیمار است و نمی‌توانم زیاد بخوانم اما یک زمانی عاشق شعرهای فروغ فرخزاد بودم و بیشتر آثارش را از بر بودم. زمان جوانی و نوجوانی‌ام هم کتاب‌های گلستان سعدی و شعرهای شهریار را می‌خواندم.»

parviz1 - انگلستان - کترینگ
سلام خدمت هنر مند گرامی سر کار خانم خیر آبادی :باید عرض کنم اتفاقا جای هنر مندان در قلب ملت است.ضمنا بانو با این شرایت سخت در ایران همان بهتر که مدتی هم دور و استراحتی داشته باشی.زنده و پایدار باشی.
یکشنبه 16 دی 1386

dr_faustus - ایران - شمال
من واقعا از خانم خیرآبادی و بازیهاشون خوشم میاد. بسیار گرم؛ دلنشین و کاملا ایرنی بازی میکنن. واقعا محبت مادرانه ای رو آدم در ایشون حس میکنه. از اوون هنرمندایی هستن که در تمام طول این سالها به بهترین نحو در کارهای هنری نقششونو ایفا کردن و هیچ وقت من جایی نخوندم و ندیدم که بخوان از خودشون تعریف کنن.

ایشون سمبل و نمونه یک هنرمند واقعی و بدون ادعا هستن.

خدا نگهشون داره و به ایشون طول عمر با عزت اعطا کنه. آمین.
دوشنبه 17 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.