لغو رالی داکار بخاطر تهدید تروریسم

لغو رالی داکار بخاطر تهدید تروریسم

رالی داکار یکی از مهمترین و معروفترین رقابتهای اتومبیلرانی جهان، بدلیل نگرانی از عدم وجود امنیت در مهمترین مسیر این مسابقه، در جمهوری موریتانی در آفریقا لغو شد.
استفان پیترهنسل راننده فرانسوی با اتومبیل میتسوبیشی، سال گذشته مقام قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد.

پیش از این در تاریخ 24 دسامبر سال 2007 چهار جهانگرد فرانسوی در این منطقه کشته شدند و مقامات دولت فرانسه سفر به آنجا را ممنوع اعلام کردند.

رالی داکار که هر ساله در ماه ژانویه در مسیر لیسبون تا داکار (پایتخت سنگال) برگزار می شود، 15 مرحله با مسیرهای مختلف دارد که هشت مرحله از آن در مسیر موریتانی قرار دارد.

پس از مذاکرات مکرر سازماندهندگان این مسابقه با مقامات فرانسوی، که به گفته آنها گروه های تروریستی مستقیما آنها را تهدید کرده اند، تصمیم بر آن شده که مسابقات فصل 2008 لغو شود.

سازماندهندگان این رالی در بیانیه ای اعلام کرده اند: "رالی داکار یک نماد و مظهر است و این نماد را هیچ چیز نابود نخواهد کرد. بنابر این لغو این مسابقه، آینده برگزاری آن را به خطر نمی اندازد."

این رقابتها از سال 1979 میلادی بی وقفه هر ساله برگزار می شود و طی ۲9 سال گذشته که مسابقات رالی داکار به دلیل خطرناک بودن مسیرها و تصادفاتی که باعث مرگ بسیاری از راننده ها از جمله اندی کالدکات راننده ۴۱ ساله اهل استرالیا و خوان مانوئل اسپانیایی و فبریزیو منویی ایتالیایی شده، تا کنون برخی از مراحل آن لغو شده است اما این اولین بار است که به طورکلی مسابقه با تمام مراحلش قابل اجرا نیست.

استفان پیترهنسل راننده فرانسوی با اتومبیل میتسوبیشی، سال گذشته مقام قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.