ایتالیایی‌ها چی می‌خورند؟

ایتالیایی‌ها چی می‌خورند؟

اکثر ایتالیایی‌ها معتقدند غذا چیزی است که آنها را از سایر گروه‌های قومی در آمریکا متفاوت می‌سازد. پاستا، یکی از غذاهایی است که همیشه و در هر وعده غذایی سرو می‌شود. غذاهایی مانند: راویولی، کالاماری، تورتلینی، لازانیا، کربونارا، مین استرون و تریپ (روده گاو) تماما غذاهای ایتالیایی هستند.
    ایتالیایی‌ها عاشق غذاهای تند و تیز هستند. آنها از سس گوجه غلیظ در اسپاگتی‌هایشان استفاده می‌کنند البته همراه با انواع قارچ‌ها، روغن زیتون، ادویه‌جات، سیر و انواع مغزها. آنها بر روی هر غذایی سس می‌ریزند. خوردن سبزیجات تازه (سالاد) را بسیار دوست دارند. آنها به غذاهای مخصوص خود افتخار می‌کنند. در آمریکا، وقتی مردم به ایتالیایی‌ها فکر می‌کنند در حقیقت به غذاهای آنها که شامل پیتزا، پاستا، موزارلا، پنیر و بسیاری از غذاهای معروف در دنیا که ایتالیایی هستند، فکر می‌کنند. 
    از نظر ایتالیایی‌ها، آمریکایی‌ها مردمی ریزه‌خوار هستند که در سر تا سر روز، در حال خوردن اسنک (هله هوله) می‌باشند و بندرت برای خوردن یک وعده غذایی کامل، وقت صرف می‌کنند در حالی‌که 75 درصد ایتالیایی‌ها حداقل یک‌بار در روز برای خوردن یک وعده غذایی کامل وقت می‌گذارند.
    غذاهای ایتالیایی‌ به داشتن سیر فراوان شهرت دارند. به عنوان مثال یکی از پیتزاهای ایتالیایی به نام نئوپلیتن، فقط شامل گوجه‌فرنگی و برش‌هایی از سیر است بدون پنیر. مردم روم باستان زمانی مجبور به حذف سیر از وعده‌های غذایی‌ خود شدند، چون یکی از پادشاهان آن زمان اعلام کرد، اگر افرادی که به قصر پادشاه وارد می‌شوند دهانشان بوی سیر دهد به شدت تنبیه خواهند شد در حالی‌که برای مردم مصر باستان، سیر اهمیت ویژه‌ای داشت، شاید بدین خاطر که آنها به خواص دارویی سیر پی برده بودند. در واقع، گفته می‌شود که سیر برای افرادی که مبتلا به بیماری هیستریک می‌باشند، مفید است.
    -‌‌ خوردن یک وعده غذای ایتالیایی، یکی از لذت‌های سفر کردن به ایتالیا می‌باشد! هر منطقه و حتی هر شهری در ایتالیا، غذای مخصوص به خود دارد که باعث افتخار مردم آن منطقه است. شما می‌توانید با سفارش دادن این غذاها به گارسون رستوران آنها را تجربه کنید.
    
    منو (صورت غذای ایتالیایی)
    منوی سنتی ایتالیایی شامل پنج قسمت است. یک وعده غذای کامل معمولا شامل یک پیش غذا (اشتهاآور) می‌باشد که در ابتدا سرو می‌شود. پرس اول و دوم آن همراه با غذای اصلی سرو می‌شود که معمولا افراد، حداقل دو پرس سفارش می‌دهند. غذا خوردن در رستوران‌های ایتالیایی معمولا یک یا دو ساعت و حتی بیشتر طول می‌کشد. ایتالیایی‌ها معمولا یک‌شنبه‌ها برای خوردن ناهار همراه با خانواده به رستوران می‌روند که برای آنها بسیار لذت‌بخش است.
    
    پیش غذاهای ایتالیایی – آنتی پاستی
    در یک رستوران ایتالیایی‌ قبل از سرو غذای اصلی، یک پیش غذا سرو می‌شود که به زبان ایتالیایی به آن آنتی‌پاستی می‌گویند و معمولا یک بشقاب پر از مخلفات سرد و محلی است. اگر شما یک آنتی‌پاستی – میستو سفارش دهید چندین بشقاب از مخلفات متنوع برای شما آورده می‌شود. در جنوب ایتالیا، رستوران‌هایی هستند که دارای بوفه آنتی‌پاستی می‌باشند و شما می‌توانید انواع متنوعی از این پیش غذاها را انتخاب کنید.
    
    اولین پرس – پرایمو
    بخش اول غذا یا پرس اول پاستا، سوپ یا رسیوتو است. ریسوتو شامل انواع برنج است که مخصوصا در جنوب ایتالیا وجود دارد، درآنجا چندین نوع پاستا سرو می‌شود که پاستای ایتالیایی معمولا با سس کمتری سرو می‌شود در حالی‌که آمریکایی‌ها پاستا را با سس فراوان سرو می‌کنند. در ایتالیا، نوع پاستا معمولا نسبت به سس آن اهمیت بیشتری دارد. بعضی از پرس‌های غذایی مانند ریسوتو آنقدر زیاد است که معمولا یک پرس یک‌نفره برای دو نفر کافی است.
    
    پرس دوم یا غذای اصلی_ سکوندو
    پرس دوم معمولا شامل گوشت، ماهی یا ماکیان است که معمولا دارای سبزیجات یا سیب‌زمینی نمی‌باشد و اگر کسی مایل به خوردن غذاهای گیاهی و سبزیجات است باید آنها را جداگانه سفارش دهد.
    
     بشقاب مخلفات_ کانتورنی
    معمولا می‌توان یک بشقاب مخلفات را همراه با غذای اصلی سفارش داد که شامل سبزیجات (وردورا)، سیب‌زمینی یا سالاد می‌باشد.
    
    دسر_ دلسه
    پس از صرف غذای اصلی می‌توانید دسر (دلسه) سفارش دهید که معمولا شامل میوه یا پنیر است و پس از دسر می‌توانید قهوه یا دایجستیو سفارش دهید.
    
    نوشیدنی‌ها
    اغلب ایتالیایی‌ها همراه با وعده‌های غذایی خود آب معدنی می‌نوشند که معمولا سفارش نوشیدنی قبل از سفارش غذا داده می‌شود. قهوه فقط بعد از غذاهای اصلی سرو می‌شود.
    
    صورت‌حساب در رستوران‌های ایتالیایی
    در رستوران‌های ایتالیایی تا زمانی که شما درخواست صورت‌حساب نکرده‌اید، آن را برای شما نمی‌آورند. ممکن است شما پس از صرف غذا ساعت‌ها در یک رستوران بنشینید، اما هرگز صورت‌حساب روی میز شما گذاشته نمی‌شود مگر این‌که خودتان درخواست کنید. صورت‌حساب شامل یک نان کوچک همراه با برگه‌ای که قیمت غذاها، مالیات و حق سرویس در آن لیست شده، می‌باشد.


سپیده - ایران - تهران
بیایند یکباره من هم بخورند واییییییییییییی چقدر شکمو
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

میترا - ترکیه - انگارا
حتما یک سفر به اتالیا خواهمرفت
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

امین - المان - فرانکفورت
در ایتالیا حتئ بابت میز و حتئ رویمیزی هم از مشتری بول میگیرند.مواظب باشید
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

الناز - ایران - تهران
ببین اطلاعاتت غلط زیاد داشت. اون پیتزا اسمش نا پولیتانا هست مال شهر ناپولی, سیر هم نداره زیتون داره. ایتالیایی ها بر عکس اصلا غذای تند دوست ندارند. فلفل به غذا میزنند اما هم فلفلهاشون بیمزه است هم اونها کم فلفل میزنند. اصلا اصلا اصلا هم پر خور نیستند , در مقایسه با ایرانیها اصلا اونها غذا نمیخورند. جدی میگم. در رستورانها سه کورس غذا سرو میشه ولی راستش به این منو میگن منوی کارگری و به طور نرمال کسی همچین منویی رو جز در شرایط رسمی یا تعطیلات یا ... سفارش نمیده. یک پانینو کوچولو ساندویچ ممکنه کل چیز باشه که یک ایتالیایی در روز میخوره. صبحانه هم اگه بخورند یک قهوه و سیگار. یا یک قهوه و یک تکه بریوش که یه چیزی شبیه کیکه. خاله من اونجاست و من بارها به اونجا رفتم.
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

بابک - ایران - کرمان
یکی از آقایون ایتالیایی که به ایران سفر کرده بود از کله پاچه خیلی خوشش آمده بود .
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

الناز - ایران - تهران
بابک - ایران - کرمان اخه خودشون کله پاچه خوک میخورند.
چهار‌شنبه 23 آبان 1386

فرزاد - ایران - شاهین شهر
کورس نه پورس الناز خانوم
پنج‌شنبه 24 آبان 1386

رحمان - ایران - ارومیه
غذاهای انها خیلی مزخرف است
دوشنبه 28 آبان 1386

بهزاد - ایران - کرمانشاه
غذاهای انها مورد علاقه ی من هم است
دوشنبه 28 آبان 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟