معافیت ایرانیان مقیم خارج از پرداخت عوارض خروج

معافیت ایرانیان مقیم خارج از پرداخت عوارض خروج

اسفندیار رحیم مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران گفته است که به زودی ایرانیان مقیم خارج از پرداخت عواض خروج معاف می شوند.
سایت شورای عالی امور ایرانیان خارج ازکشور
عوارض خروجی از ایران هم اکنون 25 هزارتومان است

خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا، به نقل از آقای مشایی گزارش داده که حذف پرداخت عوارض خروج از کشور به تصویب "شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور" رسیده اما هنوز برای اجرا ابلاغ نشده است.

در صورتی که این مصوبه از سوی رئیس جمهور ابلاغ شود ایرانیان مقیم خارج در هر نوبت رفت و برگشت از پرداخت عوارض خروج معاف می شوند.

در حال حاضر تمام کسانی که از مرز های هوایی ایران خارج می شوند باید 25هزار تومان عوارض خروج از کشور پرداخت کنند. میزان عوارض خروج از کشور از مرزهای زمینی و دریایی 5 هزارتومان است.

تا چندی پیش هزینه عوارض خروج از کشور بین 15 تا 40 هزارت تومان متفاوت بود که اکنون این رقم برای تمام مسافران عازم خارج و بدون در نظرگرفتن کشور مقصد 25 هزار تومان است.

در گذشته نرخ عوارض خروج از کشور بستگی به کشور مقصد داشت و عوارض خروجی کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، چین، فرانسه، انگلیس، آمریکا و بلغارستان برای اولین بار 30 هزار تومان و برای دفعات بعد 40هزار تومان بود. عوارض خروج از ایران به مقصد سایر کشورها برای بار اول 15 هزار تومان و برای دفعات بعد 20 هزار تومان بود.

شورای عالی امور ایرانیان در سال 1380 ایجاد شده و در ترکیب آن 9 وزیر و دو معاون وزیر و سه سازمان عضویت دارند.

این شورا در چهار بخش حقوقی، کنسولی، اقتصادی و بازرگانی و علمی و آموزشی و فرهنگی مشکلات ایرانیان مقیم خارج را بررسی می کند. وظیفه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور این است که مشکلات ایرانیان را شناسایی و برای حل آن اقدام کند.

این شورای همچنین وظیفه دارد زمینه مشارکت ایرانیان مقیم خارج را در "توسعه ملی" فراهم کند.

م.ز - ایران - تهران
شما خبر ندارید . الان شم همون 40000 تومان را دارن میگیرن . وقتی می خوان گرونش کنن یک روزه ابلاغ میشه . ولی وقتی میخوان ارزنش کنن میگن به ما که هنوز ابلاغ نشده !!!
سه‌شنبه 15 آبان 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟