قاچاق معکوس ؛ بنزین لیتری ۶۰۰ تومان

قاچاق معکوس ؛ بنزین لیتری 600 تومان

اجرای طرح سهمیه بندی بنزین ، قاچاق این ماده سوختی در مناطق مرزی کشور شکل دیگری به خود گرفته است.Go to fullsize image

به گزارش خبرنگار «جهان» ، به دلیل ارزان بودن بهای بنزین در ایران و قیمت چند برابری آن در کشورهای همسایه ، طی سالیان متمادی مقادیر زیادی بنزین ودیگر مواد سوختی از طریق مناطق مختلف مرزی به کشورهای همچوار قاچاق می شد به گونه ای که قاچاق سوخت به شغلی پردرآمد برای برخی افراد تبدیل شده بود.


بنا بر این گزارش ، هم اکنون با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در ایران ، این روند شکل معکوسی گرفته و برخی افراد اقدام به قاچاق بنزین از برخی کشورهای همسایه خصوصا" عراق به داخل ایران می کنند.


گزارش های دریافتی از شهرهای خرمشهر و کرمانشاه حاکی است ، طی روزهای اخیر در کنار جایگاه های بنزین ، برخی افراد به رانندگانی که طالب بنزین بیشتری هستند ، بنزین با قیمت لیتری بین 400 تا 600 تومان پیشنهاد می کنند. در خرمشهر گفته می شود این بنزین از بصره به داخل کشور وارد می شود. در کردستان و کرمانشاه و مناطق مرزی غرب کشور نیز بنزین قاچاق از کرکوک و دیگر مناطق نفتی شمال عراق وارد می شود.


در همین حال برخی گزارش های دریافتی حاکی از آن است به رغم فروکش کردن جو روانی ناشی از سهمیه بندی بنزین و اطمینان خاطر مردم به وجود بنزین کافی در کشور که از طریق اطلاع رسانی های جدید حاصل شده ، در برخی مناطق کشور خصوصا" مناطق روستایی ، هموطنانمان در خصوص سهمیه بنزینی که به آنها تعلق می گیرد دچار مشکلاتی هستند. همچنین مسافرکش های شخصی در شهرهای محروم به دلیل عدم اقدام قبلی برای تبدیل وضعیت به تاکسی دچار مشکل شده اند. این رانندگان از مسئولان تقاضا دارند که هر چه سریعتر وضعیت آنان روشن شود تا به معاش آنها لطمه وارد نشود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.