اسامی ۲۳ بازیکن نهایی حاضر در جام ملت ها؛

اسامی 23 بازیکن نهایی حاضر در جام ملت ها

کادر فنی تیم ملی همچنان از اعلام لیست نهایی بازیکنان حاضر در جام ملت ها خودداری می کرد و حتی امیر قلعه نویی تاکید داشت که روی خط زدن نام چند بازیکن مردد است اما طبق اطلاعات به دست آمده و با توجه به قوانین مستند AFC و رقابت های جام ملت ها واضح است که اسامی 23 بازیکن نهایی حاضر در این رقابت ها در همان تاریخ 16 ماه ژوئن اعلام شده و هفت بازیکن حاضر در لیست ذخیره ها با وعده امکان جا به جایی تا روز آخر امیدور باقی ماندند!

اسامی 23 بازیکن اصلی تیم ملی ایران به ترتیب شماره های اعلام شده به این شرح است؛
1- حسن رودباریان  2- مهدی مهدوی کیا  3- امیرحسین صادقی 4 – آندرانیک تیموریان  5-  رحمان رضایی 6- جواد نکونام  7 – فریدون زندی 8 – علی کریمی 9 – وحید هاشمیان 10 – رسول خطیبی  11- مهرزاد معدنچی 12- سید جلال حسینی 13 – حسین کعبی  14 – ایمان مبعلی  15 – هادی عقیلی  16 – رضا عنایتی 17 – جواد کاظمیان 18 – مهدی رجب زاده  19 -  ابراهیم صادقی  20 – محمد نصرتی  21 – محمد نوری 22 – وحید طالب لو 23 - مرتضی اسدی
در لیست ارسال شده نام سید مهدی رحمتی ،‌ کیانوش رحمتی ،‌ هادی شکوری ،‌ستار زارع ،‌ مازیار زارع  ،‌ حسین بادامکی و مسعود شجاعی به عنوان هفت بازیکن ذخیره دیده می شود.
بر اساس بند F از ماده 29 آئین نامه رقابت ها تا فاصله 6 ساعت به برگزاری اولین مسابقه می توان با تایید مصدومیت بازیکنان حاضر در لیست اصلی از سوی کمیته پزشکی مسابقات بازیکنان ذخیره را جایگزین مصدومان کرد. در حال حاضر محمد نصرتی تنها بازیکنی است که شاید چنین شرایطی داشته باشد و دیگر بازیکنان در آمادگی کامل به سر می برند.
بر اساس قوانین قلعه نویی می بایست یکی از دروازه بان ها را در لیست ذخیره ها قرار می داد و بر خلاف آنچه گفته بود امکان استفاده از هر سه دروازه بان در لیست اصلی را نداشت. همچنین وی تصریح کرده بود که با توجه به بازی های غرب آسیا و عملکرد آنها در اخرین تمرینات تصمیم گیری می کند اما لیستی که دو هفته پیش به کنفدراسیون ارسال شده لیست نهایی بود و فقط با بروز مصدومیت می توان از بازیکنان ذخیره به جای بازیکنان اصلی استفاده کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.