راه اندازی شبکه تلویزیونی آذری برای ایران توسط اسرائیل و ناتو

اسرائیل و ناتو شبکه تلویزیونی برای آذری های ایرانی راه اندازی می کنند

اسرائیل و ناتو درباره ایجاد شبکه رادیو تلویزیونی برای آذری های ایران به توافق رسیده اند.

به گزارش روزنامه اسرائیلی جورزالیم پست، افیگدور لیبرمن وزیر تهدیدات استراتژیک اسرائیل در سفرهفته گذشته خود به اروپا با مقامات ارشد پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درباره ایجاد یک شبکه رادیو - تلویزیونی جهت پخش برنامه هایی برای آذری های ایرانی به توافق رسیده است.

به نوشته این روزنامه این اقدام با هدف تاثیر بر افکار عمومی  میلیون ها ایرانی آذری صورت می گیرد. آذری ها به نوشته این روزنامه 25 درصد از جمعیت ایران را تشکیل می دهند.

 این وزیراسرائیلی همچنین روز چهارشنبه گذشته درشهر بروکسل پایتخت بلژیک با مقامات ارشد اتحادیه اروپا ، معاون دبیرکل پیمان ناتو و تعدادی از مقامات و مسئولان برجسته این پیمان نظامی دیدار و درباره طرحی برای راه اندازی پایگاه های اینترنتی برای پرداختن به موضوع دانشجویان در ایران با هدف انتقال و ارتباط پیام کشورهای غربی به آنان به توافق رسیده است.

علاوه براین ، منابع نزدیک به وزیر امور تهدیدات استرتژیک اسرائیل گفته اند که لیبرمن در نشست اخیر خود در بروکسل موضوع هسته ای ایران و اوضاع در نوار غزه را هم مورد بحث و بررسی قرار داده است.

لیبرمن در این سفر پیشنهاد پیوستن اسرائیل به جمع اعضای پیمان ناتو و استقرار نظامیان ناتو در منطقه نوار غزه برای منع حملات موشکی گروه های مقاومت فلسطینی علیه شهرک های صهیونیست نشین و ممانعت از قاچاق سلاح از شبه جزیره سینا به نوارغزه نیز گفت و گو کرده است.

پیش از این نیز برخی منابع از موافقت ایهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل با استقرار نیروهای بین المللی در نوار مرزی نوار غزه با مناطق صهیونیست نشین موافقت کرده است.

در همین حال این روزنامه اسرائیلی نوشت که مقامات امنیتی اسرائیل اعلام کرده اند که از تحولات اخیر ایران و به آتش کشیده شدن پمپ بنزین ها در مناطق مختلف ایران اظهار خشنودی کرده و تاکید دارند که اعمال مجازات های اقتصادی علیه ایران در حال به ثمر رسیدن است. 

 مقامات امنیتی اسرائیل همچنین مدعی هستند که  اوضاع با سختی بیشتری روبه رو خواهد شد که برنظام حاکم بر ایران تاثیر خواهد گذاشت و بعید نیست که کودتایی علیه حکومت به وجود نیاید و این گونه اتفاقات بسیار خوب هستند. در صورتی که پیشنهادات اسرائیل برای افزایش مجازات های سیاسی واقتصادی علیه ایران افزایش یابد اعتراضات مردمی علیه دولت نیز افزایش خواهد یافت.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.