۵ هزار تومانی را مردم در تبریز تحریم کرده اند

5 هزار تومانی را مردم در تبریز تحریم کرده اند

تب سهمیه بندی بنزین و خبرهای به آتش کشیده شدن نزدیک به 30 درصد بمپ بنزین ها همچنان بالاست. برای پائین آوردن این تب، تلویزیون پخش برنامه "رویای گرگها" را سرعت بخشیده.

این برنامه درباره روابط مجاهدین خلق با صدام است و فیلمهایی را هم که با دوربین مخفی وزارت اطلاعات عراق گرفته شده پخش می کند. اما چه کسی گوش و چشمش دنبال این برنامه هاست؟ حواس همه توی خیابان هاست و خبرهائی که تلویزیون امریکا درباره بنزین و تحریم ها پخش می کند دهان به دهان می گردانند.

 البته اس ام اس  های تلفن های همراه هم پس از یک نیمروز که مخابرات آنها را مختل کرده بود دوباره راه افتاده است. تلویزیون از همکاری مجاهدین و صدام می گوید و مردم می گوید: شنیده‌ای صدای امریکا هم گفته در تبریز مردم بدون کارت ولی لیتری 90 تومان بنزین می زنند؟

البته همه خبرهای تبریز فقط از صدا و سیمای امریکا پخش نمی شود. مثل این خبر که شنیده ام در تبریز اسکناس پنج هزار تومانی را مردم به رسمیت نمی شناسند و کسبه آن را قبول نمی کنند. می دانید چرا؟ چون در پشت آن نوشته شده "دانش اگر در ثریا باشد، مردانی از سرزمین پارس برآن دست خواهند یافت"

در تهران و نه درتبریز گفته می شود که قرار است حکومت خودش این 5 هزار تومانی ها را از مدار گردش پول ایران خارج کند، تا بلکه حساسیت ها در آذربایجان فروکش کند. هنوز دنبال وصله پینه اند، نه چاره اصلی.

حوادث شب اعلام سهمیه بندی، بصورت پراکنده ادامه دارد. از جمله آتش زدن اتومبیل ها در محلات. پریشب (پنجشنبه شب) یک اتومبیل را در میدان ارژانتین بالا تر از پارکینگ بیهقی آتش زدند.

فروشگاه های بزرگ تهران مجهز به ماموران انتظامی شده اند و شاید بزودی یک واحد انتظامی با یک پاسگاه در جلوی در ورودی آنها دایر شود. ماجرای حمله به فروشگاه شهروند حکیمیه و به غارت رفتن آن و یا غارت فروشگاه رفاه و حمله به بانک ها در آن شب معروف خیلی جدی  تر از آتش زدن پمپ بنزین ها بود. آن که بنزین می خواهد بالاخره با هر قیمتی شده آن را  تهیه می کند و بعد هم می کشد روی قیمت مسافر و جنس و ... اما آنکه گرسنه است و منتظر فرصت حمله به فروشگاه ها مقوله دیگری است!

این چاق سلامتی هم شده باب روز: حالتان خوب است؟ باکتان پر است؟

توی این شلوغ پلوغی یادم رفته بود بنویسم که سهمیه بندی بنزین هنوز روی فیلم های قاچاق تاثیر نگذاشته، مثلا وقتی این روزها می روی دنبال خرید فیلم سینمایی زیر گوشت زمزمه می کنند: فیلم تجاوز به دختر را تا نشده به قیمت سهمیه می خواهی؟ یک فیلم داریم از اتاق خواب یک زن و شوهر با قیمت قدیم!

شمار مشتری های فیلم های خانوادگی و با فیلم تجاوز رقابت می کنند، تا ببینیم بعد از قیمت جدید چه خواهد شد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.