قرص سلولزی برای درمان چاقی تولید شد

قرص سلولزی برای درمان چاقی تولید شد


این قرص از یک هیدروژل (ژل آبی) و به منظور مقابله با معضل جهانی چاقی تولید شده است.

تاکنون این قرص بر روی 20 نفر آزمایش شده است. اما کارشناسان هشدار داده‌اند که برای اطمینان بیشتر از ایمنی و بی خطر بودن آن باید در آزمایشات گسترده‌تری مورد مطالعه قرار بگیرد.

یکی از محققان که این قرص را برای آزمایش مصرف کرده بود، اظهار داشته؛ در حالی که قرص را در ساعت 11 صبح مصرف کرده بود در ساعت 6 بعدازظهر هنوز سیر بوده و احساس گرسنگی نمی‌کرده است.

این قرص کوچک وقتی خشک است حالت پودری دارد اما وقتی با یک لیوان آب بلعیده می‌شود تبدیل به یک توپ ژل‌ مانند در معده می‌شود.

این قرص از یک ترکیب ارگانیک موسوم به سلولز تهیه شده است که می‌تواند از بدن دفع شود.

قرص مزبور که هنوز نامی برای انتخاب نشده، قرار است بر روی 90 فرد داوطلب برای آزمایش که دچار اضافه وزن هستند،‌ بررسی شود تا مشخص شود که این افراد چه مقدار وزن در طی آزمایش از دست خواهند داد و آیا این دارو عوارض جانبی نیز خواهد داشت یا خیر؟

محققان تهیه کننده این قرص می‌گویند که داروی مزبور باید حدود 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از صرف هر وعده غذایی مصرف شود. قرص مزبور ظرف 5 تا 6 ساعت از دستگاه هاضمه عبور می‌کند.

دانشمندان ایتالیایی موفق به تولید قرصی شده‌اند که این قرص در درون معده باد می‌کند و در افرادی که می‌خواهند رژیم غذایی داشته باشند، احساس سیری را تداعی می‌کند.

محققان به کمک این قرص تاثیر خوردن یک بشقاب اسپاگتی را در فرد شبیه‌سازی می‌کنند و به این ترتیب این قرص می‌تواند به مدت چند ساعت احساس گرسنگی را متوقف کند.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.