برخورد خودروی شعله ور با ترمینال فرودگاه گلاسکو

برخورد خودروی شعله ور با ترمینال فرودگاه گلاسکو

یک روز پس از آنکه نیروهای پلیس از کشف دو خودروی بمبگذاری شده در لندن خبر دادند، یک خودروی آتش گرفته به ساختمان ترمینال اصلی فرودگاه گلاسکو در اسکاتلند کوبیده شده که به تبع آن مسئولان فرودگاه را تخلیه و همه پروازها را لغو کرده اند.
خودروی آتش گرفته فرودگاه گلاسکو
بنا به گزارش ها خودروی جیپ پیش از برخورد با ساختمان در حال سوختن بوده است

آنطور که شاهدان عینی می گویند، در ساعت سه و پانزده دقیقه بعد از ظهر، یک خودروی جیپ مدل چروکی با سرعت زیاد و در حالی که از زیر آن شعله های آتش زبانه می کشیده، به سمت ساختمان حرکت می کرده است.

ظاهرا سرنشینان خودرو دو مرد آسیایی بوده اند که به گفته شاهدان عینی یکی از آنها نیز در آتش گرفتار شده بوده است.

مقام های پلیس محلی می گویند دو نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت شده اند، با این حال یک مقام دولتی بریتانیا اعلام کرده که این رخداد به عنوان تهدید علیه امنیت ملی در نظر گرفته نشده است.

انتظار می رود شامگاه شنبه (سی ام ژوئن) نخست وزیر بریتانیا و کمیته ویژه متشکل از مقام های امنیتی تشکیل جلسه بدهند.

دستگیری مرد در فرودگاه گلاسکو
پلیس می گوید دو مرد را در ارتباط با حادثه فرودگاه گلاسکو دستگیر کرده است

این در حالی است که مقامات بلندپایه امنیتی دولت بریتانیا در پی کشف خودروهای بمبگذاری شده در مرکز لندن نیز یک بار دیگر تشکیل جلسه داده و پلیس لندن گفته بود در صدد دستگیری افرادی است که در دو خودرو در مرکز این شهر مواد انفجاری کار گذاشته بودند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت کار گذاشتن این مواد انفجاری را به عهده نگرفته اما منابع امنیتی می گویند ممکن است کار پیکارجویان اسلامی باشد.

کشف این دو خودروی بمبگذاری شده یک هفته قبل از دومین سالگرد انفجارهای انتحاری در خطوط قطار زیرزمینی و اتوبوس لندن است که به دست چهار مسلمان بریتانیایی انجام شد.

در جریان انفجارهای دو سال پیش، علاوه بر چهار فرد بمبگذار، 52 مسافر اتوبوس و قطار زیرزمینی نیز جان خود را از دست دادند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.