رهبر ایران: شرایط کشور استثنایی و بی نظیر است

رهبر ایران: شرایط کشور استثنایی و بی نظیر است

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، در دفاعی کم سابقه از عملکرد دولت محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، شرایط فعلی این کشور را 'استثایی' و 'بی نظیر' خوانده است.
آیت الله خامنه ای و احمدی نژاد
آیت الله خامنه ای در جمع مسئولان اجرایی ایران به مسئله بنزین اشاره کرد و اقدام دولت آقای احمدی نژاد را 'شجاعانه' خواند

رهبر جمهوری اسلامی با انتقاد تلویحی از دولت های پیشین ایران گفته برخی افراد تصور می ‌کردند دوران شعارهای اصلی انقلاب به پایان رسیده و "حتی برخی به این شعارها گستاخی و جسارت نیز کردند، اما به همت مردم و روی کار آمدن دولت نهم، این شعارها و ارزشها بار دیگر احیا شده است."

سخنان روز شنبه (سی ام ژوئن) رهبر جمهوری اسلامی در حالی طرح می شود که در روزهای گذشته و به دنبال اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در ایران، نا آرامی هایی در شهرهای مختلف این کشور رخ داده و بنا به گزارش ها، پس از به آتش کشیده شدن چند پمپ بنزین فضای امنیتی در برخی از این اماکن حاکم شده است.

آیت الله خامنه ای که در جمع مسئولان اجرایی ایران سخن می گفت، به مسئله بنزین نیز اشاره کرده و اقدام دولت آقای احمدی نژاد را 'شجاعانه' خواند.

 موضع جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی از ابتدا تهاجمی بوده و تبدیل آن به موضع تدافعی خطاست و متأسفانه این خطا گاه اتفاق افتاده است
 
آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی

به گفته برخی ناظران حمایت رهبر جمهوری اسلامی از محمود احمدی نژاد این بار زمانی رخ می دهد که اجرای طرح سهمیه بندی بنزین اعتراض های فراوانی را در ایران برانگیخته و ادامه فعالیت های مرتبط با غنی سازی اورانیوم، این کشور را به سومین قطعنامه شورای امنیت نزدیک کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل تا کنون با صدور دو قعطنامه خواهان توقف غنی سازی در ایران و از سر گیری مذاکرات هسته ای این کشور شده است. اما مقام های ایرانی توقف غنی سازی را 'خارج از دستور کار' نامیده و گفته اند برای گفتگوها پیش شرطی نمی پذیرند.

آیت الله خامنه ای روز شنبه بار دیگر این موضع ایران را تکرار کرده و با حمایت از سیاست خارجی دولت آقای احمدی نژاد، گفته موضع جمهوری اسلام در عرصه سیاست خارجی از ابتدا 'تهاجمی' بوده و "تبدیل این سیاست به موضع تدافعی خطاست و متأسفانه این خطا گاه اتفاق افتاده است."

 اینکه در برخی شهرها، مردم که تا آن زمان یک مدیرکل را هم ندیده بودند، از نزدیک با رئیس جمهور دیدار کنند، کار مهمی است ... و باید تا انتها ادامه یابد
 
آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی

رهبر جمهوری اسلامی اشاره دقیقتری به مورد این خطا نکرده و تنها افزوده که موضع تهاجمی به معنای سیاست 'طلبکارانه' است و با سیاست 'جنگ با دنیا' تفاوت دارد.

وی افزوده است: "جمهوری اسلامی ایران در قضیه سیاست های استکباری، در مسئله زن، در مسئله ایجاد جنگ‌های داخلی و تولید سلاح، در قضیه اشاعه سلاح های کشتار جمعی، در زمینه گسترش فرهنگ لاابالی گری و اشاعه شهوت جنسی از دنیای به اصطلاح مدرن امروز سوال دارد و طلبکار است."

آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سفرهای داخلی پرشمار آقای احمدی نژاد که منتقدان زیادی در دو سال اخیر داشته، دفاع کرده و گفته است: "اینکه در برخی شهرها، مردم که تا آن زمان یک مدیرکل را هم ندیده بودند، از نزدیک با رئیس جمهور دیدار کنند، کار مهمی است ... و باید تا انتها ادامه یابد."

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.