‌افزایش سرسام‌آور کرایه آژانس‌ها

 ‌افزایش سرسام‌آور کرایه آژانس‌ها

همزمان با سهمیه‌بندی بنزین کرایه آژانس‌ها افزایش سرسام‌آوری یافته است و تاکنون هیچ مسئولی در این رابطه به مردم پاسخگو نبوده است.

به گزارش فارس، مؤسسات کرایه اتومبیل (آژانس‌ها) همواره جزو پیش قدم‌ترین مؤسساتی هستند که در پی وقوع تغییرات اقتصادی، نرخ‌های کرایه خود را بدون ضابطه مشخص افزایش می‌دهند این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که همواره هیچ نظارتی بر عملکرد آنان ‌وجود ندارد.
مدیر یکی از آژانس‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با بیان این که هنوز قیمت‌های مؤسسه خود را بالا نبرده است، تصریح کرد: 20 دستگاه ماشین آرم دار و تقریباً 40 دستگاه ماشین بدون طرح در آژانس فعالیت داشتند که همه آن‌ها به دلیل کمبود سوخت و یا نداشتن کارت سوخت دچار مشکل شده‌اند و کار آژانس دچار اختلال شده است.
وی با بیان این که سایر آژانس‌ها نیز با چنین وضعیتی مواجهند، افزود: تعدادی از آژانس‌ها سرویس ارایه نمی‌دهند و در صورت ارایه سرویس کرایه‌های بالایی از مسافران دریافت می‌کنند.
وی با اشاره به سهمیه 15 درصدی مؤسسات کرایه اتومبیل، خاطرنشان کرد: اتحادیه آژانس‌داران در خصوص نحوه استفاده از بنزین نه تنها هیچ اقدامی نکرده است بلکه حتی نمی‌داند که مشکلات ما را چگونه رفع کند و پاسخ مشخصی نیز به تماس‌ها نمی‌دهد.
حسین تیموری مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با بیان این که 30 درصد شکایات مطرح شده به سازمان در رابطه با افزایش نرخ کرایه آژانس‌ها بوده است، تصریح کرد: با وجود آن که بر اساس قانون این مؤسسات باید تحت نظارت سازمان تاکسیرانی فعالیت داشته باشند اما در حال حاضر زیر نظر وزارت بازرگانی فعالیت می‌کنند.
وی در خصوص علت امتناع مسئولان وزاتخانه مذکور از واگذاری مسئولیت آژانس‌ها به سازمان گفت: دلیل قانع کننده‌ای ارائه نمی‌کنند. اتحادیه آژانس داران معتقدند چون بر اساس قانون مجامع صنفی فعالیت می‌کنند به همین دلیل باید مستقل عمل کنند. همین باعث شده که هیچ نظارتی نیز بر عملکرد آن‌ها وجود نداشته باشد.
به گفته مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران شهروندان می‌توانند شکایات خود را از طریق تماس با شماره 124 اعلام کنند.
وی در خصوص اقدام برخی از تاکسیرانان برای فعالیت در آژانس‌ها گفت: شهروندان در صورت مشاهده چنین مسئله‌ای‌، با نوشتن شماره پلاک خودرو و نام آژانس مربوطه موضوع را به سازمان تاکسیرانی گزارش دهند تا با آن‌ها برخورد شود.
عملکرد آژانس‌ها تاکنون نشان داده است که حتی اگر شهروندان با شماره مذکور تماس بگیرند باز هم مشکلی حل نخواهد شد ‌و شکایات مردم از آن‌ها به جایی نخواهد رسید.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.