جنتی: مردم در سوم تیر هم‌‏قد خود را انتخاب کردند

جنتی: مردم در سوم تیر «هم‌‏قد» خود را انتخاب کردند

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به واقعه سوم تیر گفت: در سوم تیر خدا نخواست که «در بر پاشنه غلط بچرخد» و انقلاب 57 از بین برود.Go to fullsize image

به گزارش خبرنگار "ایلنا"، «احمد جنتی» در خطبه‌‏های امروز نماز جمعه تهران گفت: مردم با اشک و نذر و نیاز و توسل به خدا در سوم تیر یکی از «هم‌‏قدهای» خود را انتخاب کردند.
وی افزود: همان‌‏طور که در مدرسه بچه‌‏ها یکی از خودشان را به عنوان شهردار مدرسه انتخاب می‌‏کنند، در سوم تیر نیز مردم یکی از خودشان را برگزیدند.
دبیر شورای نگهبان با ذکر خاطره‌‏ای در این باره، گفت: کمک خدا در این حادثه مشهود است؛ یکی از دوستان نقل می‌‏کرد آن زمان سوار تاکسی شده بود و راننده تاکسی گفته بود من می‌‏خواهم به آقای احمدی‌‏نژاد رای بدهم زیرا مادرم چند سالی است که مرده و دیشب به خوابم آمده و گفته به احمدی‌‏نژاد رای بده.
جنتی تاکید کرد: خدا کمک کرد تا بچه‌‏های انقلابی و خط امامی روی کار آمدند، بدون آنکه صاحب‌‏مقامی و حزبی از آنها حمایت کند. رییس‌‏جمهور منتخب از متن مردم بیرون آمد. این یعنی مردم‌‏سالاری دینی.
خطیب موقت نماز جمعه تهران، انتخاب احمدی‌‏نژاد را حفظ ارزش‌‏های انقلاب 57 دانست و تصریح کرد: سوم تیر از مسائل تاریخی عجیب و قریب انقلاب بود چراکه زمانی این اتفاق افتاد که عده ای گمان می‌‏کردند مردم باورهایشان نسبت به انقلاب 57 کمرنگ شده است و غربی‌‏ها و بلندگوهایشان در داخل نیز چنین القا می‌‏کردند که مردم از ارزش‌‏های انقلاب 57 دست برداشته و ناامید شده و به غرب گرایش پیدا کرده‌‏اند. اینها همان کسانی هستند که امروز با طرح امنیت اجتماعی مخالف هستند و سنگش را به سینه می‌‏زنند. پایه‌‏ها و ریشه‌‏ها این ناهنجاری‌ها در زمان آنها به وجود آمد.
وی افزود: در حالی که برخی بر این باور بودند که ارزش‌‏های انقلاب 57 کمرنگ شده است، سوم تیر حادث و ثابت شد تا اسلام و انقلاب زنده است. انقلاب 57 نیز زنده است.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری درباره دولت نهم و رییس‌‏جمهور، گفت: ایشان در مورد این دولت فرمودند دولتی بهتر و اصولگراتر از دولت نهم نخواهید دید. همین طور در مورد آقای احمدی‌‏نژاد فرمودند ایشان مدیری شایسته، کارآزموده، دارای سوابق درخشان و متعهد به رفع محرومیت و فساد هستند که دارای مشی مردمی هستند. آقای احمدی‌‏نژاد شجاع، ساده و خستگی‌‏ناپذیرند.
جنتی گفت: الان نیز باید به دولت کمک کرد زیرا در حال حاضر تمامی قوا با هم هماهنگ هستند. اکنون نیز شرایط بسیار حساس است و حملات شدیدی به اسلام و انقلاب صورت می‌‏گیرد که لزوم این کمک و همیاری را بیشتر می‌‏کند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان نشانه‌‏های خصومت برخی کشورها با اسلام و انقلاب، گفت: همین نشانه شوالیه که ملکه انگلیس به آن مردک اعطا کرد، نشان از همین خصومت‌‏هاست. امیدواریم روزی حکم امام(ره) در مورد او اجرا شود. در صورتی که این‌‏گونه اقدامات نه او را بزرگ می‌‏کند و نه آن کشور را و تنها نتیجه آن منفورتر شدن آنهاست. امروز آمریکا و انگلیس جزو منفورترین کشورها در اذهان عمومی هستند.
وی با اشاره به مساله فلسطین، اظهار داشت: متاسفانه اختلاف‌‏افکنی آمریکا و اسرائیل در فلسطین موثر واقع شده است و انشقاق به وجود آوردند که نتیجه آن زحمت و رنج بیشتر برای مردم چکش‌‏خورده و لگدخورده فلسطین است. این اختلاف و انشقاق باعث شد چشم اسرائیل روشن شود، در صورتی که این حالت پایدار نیست و به‌‏زودی چشم اسرائیل کور خواهد شد.
به گزارش خبرنگار "ایلنا"، جنتی در ادامه سخنان خود ضمن گرامی‌‏داشت مقام شامخ شهید دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیر، گفت: قوه قضاییه در آن زمان کاملا منحرف بود و دست توانای شهید بهشتی توانست این انحراف را اصلاح کند و قوه قضاییه را معماری و مهندسی کند. در حادثه هفتم تیر این شخصیت متفکر و معتبد و یاران ایشان را از دست دادیم اما ماهیت دشمن برملا شد که هنوز هم شرمسار هستند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: لعنت خدا بر این منافقین که متاسفانه مورد حمایت کشورهای غربی و اروپایی نیز هستند. اکنون نیز هر کسی در این مملکت کار تروریستی کند، مورد حمایت آنها قرار می‌‏گیرد که این نشان می‌‏دهد آنها تا چه میزان حقه‌‏باز، عوام‌‏فریب و دروغگو هستند.
دبیر شورای نگهبان در توصیه به قضات قوه قضاییه، اظهار داشت: امروز هر مفسدی قبل از آنکه فعالیت‌‏های خود را شروع کند، با یک دم‌‏کلفت و یک مقام بزرگ هماهنگ می‌‏شود و شاید آن مقام هم در ابتدا ماجرا را نداند اما همین که آن مفسد را می‌‏گیرند، تلفن‌‏ها شروع می‌‏شود. شما قضات محترم نباید به این تلفن‌‏ها گوش دهید. در مسائل سیاسی نیز ماجرا همین طور است، حتی بازجویی تمام نشده تلفن‌‏ها شروع می‌‏شود که او را آزاد کنید.
جنتی افزود: قضات باید به تلفن‌‏هایی گوش کنند که می‌‏گویند در مقابل مفسدین محکم بایستید.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به توصیه‌‏های مقام معظم رهبری به مسوولان قوه قضاییه، گفت: طبق نظر ایشان قوه قضاییه باید طوری باشد که مفسدین از آن بترسند و امنیت نداشته باشند و غیر آن همه در امنیت کامل باشند و با تهمت زدن و برچسب زدن حیثیت آنان خدشه‌‏دار نشود اما با مفسدین بزرگ برخورد قاطع شود.
وی اضافه کرد: اطاله دادرسی‌‏ها نیز به بی‌‏اهمیت شدن حکم قاضی منجر می‌‏شود لذا باید با سرعت و دقت به پرونده‌‏ها رسیدگی شود که این موضوع نیز مد نظر اسلام است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به حادثه ششم تیر و ترور نافرجام مقام معظم رهبری، اظهار داشت: خدا واقعا بر ما منت نهاد که ایشان از دست نرفت. خطری که علی‌‏القاعده باید ایشان را از بین می‌‏برد و تلف می‌‏کرد اما خدا خواست تا مقام معظم رهبری برای امروز باقی بماند و ذخیره اسلام و انقلاب باشد.
دبیر شورای نگهبان در بخش پایانی سخنان خود در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران به فواید سهمیه‌‏بندی بنزین اشاره کرد و گفت: این تصمیمی بود که باید اتخاذ می‌‏شد. مجلس و دولت و همه مسوولان به فکر این وضعیت بودند، نمی‌‏شد هر چه نفت داریم، بفروشیم و بنزین بخریم و دود کنیم.

وی افزود: مشکلات در شیوه و اجرای کار نیز با تجربه حل می‌‏شود و به تدریج عوارض برطرف می‌‏شود اما در مجموع این کار به نفع همه مردم است. درست نیست ما سرمایه‌‏های عظیم نفتی را بسوزانیم و هوای مملکت را فاسد کنیم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.