وزیر دفاع آلمان به تام کروز ویزا نداد

وزیر دفاع آلمان به تام کروز ویزا نداد

وزیر دفاع آلمان اعلام کرد: به عوامل فیلم «والکیری» که قصد فیلمبرداری در مناطق نظامی کشورمان را دارند، اجازه ورود نداده ایم زیرا بازیگر اصلی این فیلم «تام کروز»، یکی از پیروان مذهب «سینتولوژی» است که با هدف کسب پول و ثروت مراسم مذهبی برگزار می کنند و این از نظر ما کاملا مردود است.

«کروز» که علاوه بر بازیگر، یکی از تهیه کنندگان فیلم نیز هست، یکی از اعضای کلیسای مذهب «سینتولوژی» است که دولت آلمان آن را بعنوان یک کلیسا به رسمیت نمی شناسد.«پائولا وگنر»،دیگر تهیه کننده این فیلم در اینباره گفت: اعتقادات شخصی مطلقا ربطی به موضوع و محتوای یک فیلم ندارد.
سخنگوی وزارت دفاع آلمان نیز بعنوان آخرین پاسخ دولت این کشور به سازندگان فیلم «والکیری» گفت: ما با عوامل این فیلم مشکلی نداریم ولی تا زمانیکه «تام کروز» که عضو جمعیت «سینتولوژی» است، بخواهد نقش «اشتافنبرگ» را بازی کند، به عوامل فیلم به هیچ وجه اجازه ورود به مناطق نظامی آلمان داده نخواهد شد.

«والکیری» براساس داستان واقعی زندگی «کنت کلاوس شینک ون اشتافنبرگ» که ریاست یک گروه از افسران نازی را بعهده داشت، ساخته شده است، «اشتافنبرگ»، 20 جولای سال 1944 با گذاردن یک بمب در یک کیف دستی و قرار دادن آن زیر میز هیتلر سعی کرد تا وی را ترور کند ولی این اقدام با شکست روبرو شد.
«برتهود اشتافنبرگ»72 ساله نیز به شدت به بازی «کروز» در نقش پدرش اعتراض کرده و از او خواسته تا دست از سر پدرش بردارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.