کشف اتومبیل بمب گذاری شده در مرکز لندن

کشف اتومبیل بمب گذاری شده در مرکز لندن

پلیس لندن بمب کار گذاشته در یک اتومبیل را در مرکز این شهر کشف و خنثی کرده است.
انتقال اتومبیل بنز از محل
ماموران پلیس اتومبیل مشکوک را از محل منتقل و وسایل منفجره داخل آن را خنثی کردند

منابع پلیس لندن اعلام داشته اند که روز پنجشنبه، 29 ژوئن، حدود ساعت دو بامداد به وقت محلی، بمب کار گذاشته شده در یک اتومبیل که در خیابان هی مارکت، نزدیک میدان پیکادیلی، پارک شده بود، توسط ماموران خنثی شد.

به گفته این منابع، پس از دریافت گزارش پارک شدن یک اتومبیل مشکوک در این محل، ماموران پلیس مسیرهای منتهی به این محل را مسدود کردند و به بازرسی "یک وسیله انفجاری احتمالی" کار گذاشته شده در این خودرو پرداختند.

ماموران پلیس قبل از انفجار کنترل شده این خودرو، چاشنی انفجار را پیدا کردند و تعدادی سیلندر گاز مایع را که صندوق عقب اتومبیل قرار داشت از آن خارج ساختند.

به گفته منابع پلیس لندن، مقدار قابل توجهی بنزین و میخ نیز همراه با سیلندرهای گاز در اتومبیل قرار داده شده بود تا وقوع انفجار بیشترین تلفات را در پی داشته باشد.

اتومبیل در مقابل در ورودی یک باشگاه شبانه در هی مارکت پارک شده بود اما پلیس هنوز اطمینان ندارد که آیا هدف بمب گذاران همین محل بوده است یا نه.

همچنین، مقامات امنیتی گفته اند که هنوز نمی توان در مورد دست اندرکاران توطئه بمب گذاری در هی مارکت اظهار نظری کرد و هیچ احتمالی را مردود ندانسته اند.

این بمب یک هفته قبل از سالگرد بمب گذاری انتحاری 7 ژوئیه سال 2005 در خطوط مترو و اتوبوس لندن توسط چهار مسلمان بریتانیایی کشف و خنثی شده است.

در جریان بمب گذاری سال 2005، علاوه بر چهار فرد بمب گذار، 52 مسافر اتوبوس و مترو نیز جان خود را از دست دادند.

'عناصر بین المللی'

منابع دولتی احتمال دست داشتن "عناصر بین المللی" در این حادثه را مطرح کرده اند.

یک شاهد عینی گفته است که حدود ساعت 4 به وقت محلی، ماموران پلیس را دیده است که سیلندرهای گاز مایع را از این اتومبیل، که یک مرسدس بنز نقره ای رنگ بود، خارج می کردند.

دربان یک باشگاه شبانه نیز گفته است که این اتومبیل را مشاهده کرد که به شکلی غیرعادی هدایت می شد و راننده پس از برخورد اتومبیل با یک سطل زباله، از آن خارج شد و پا به فرار گذاشت.

میدان پیکادیلی
ماموران پلیس خیابانهای اطراف هی مارکت را به روی رفت و آمد بسته اند


ماموران تحقیق برای بررسی خودرو و محوطه اطراف آن به منطقه اعزام شده اند و تا خاتمه این تحقیقات، منطقه هی مارکت به روی رفت و آمد خودروها بسته است.

ایستگاه مترو خط پیکادیلی نیز در ساعات صبح پنجشنبه تعطیل اعلام شده است.

همچنین، مقامات دولتی گفته اند که با توجه به اهمیت این واقعه، جلسه کمیته امنیتی "کبرا" به ریاست جکی اسمیت، وزیر کشور، تشکیل خواهد شد.

گوردون براون، نخست وزیر جدید بریتانیا که در روز چهارشنبه جانشین تونی بلر شد، گفته است که توطئه بمب گذاری در مرکز لندن یادآور آن است که بریتانیا همچنان در معرض خطر جدی و دایمی تروریسم قرار دارد.

دز براون، وزیر دفاع، توطئه بمب گذاری را جدی دانسته و از ماموران خنثی سازی بمب به خاطر اقدام به موقع آنان قدردانی کرده است.

همچنی در مناطق حساس پایتخت بریتانیا اقدامات امنیتی ویژه به اجرا گذاشته شده و نمایندگان پارلمان در جریان موضوع قرار گرفته اند.

میدان پیکادیلی و خیابان های اطراف آن از جمله مناطق مورد توجه گردشگران در لندن است و خیابان هی مارکت نیز از جمله محله های تفریحی این شهر به شمار می رود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.