اخراج غیر منتظره کاپلو از رئال مادرید

اخراج غیر منتظره کاپلو از رئال مادرید

باشگاه رئال مادرید در اقدامی غیر منتظره، مربی خود فابیو کاپلو را تنها یازده روز پس از کسب مقام قهرمانی لیگ اسپانیا، از این تیم اخراج کرد.
فابیو کاپلو
کاپلو در تابستان گذشته با یک قرارداد سه ساله از یوونتوس به مادرید آمد

با اینکه هنوز دو سال از قرارداد این مربی شصت و یک ساله ایتالیایی در برنابئو باقی مانده بود، ولی در برخی رسانه ها انتقادات فراوانی از نحوه بازی این تیم می شد.

رامون کالدرون، مدیر باشگاه رئال مادرید، در مورد اخراج کاپلو به روزنامه مارکا گفت: "با اینکه تیم ما ثبات اصلی خود را بدست آورده است ولی ما بدنبال ارائه بازی های تماشاگر پسندتر و شادابتری هستیم."

به نظر می رسد برند شوستر مربی آلمانی تیم ختافه جانشین وی در فصل آینده باشد.

کاپلو که در تابستان گذشته با یک قرارداد سه ساله از یوونتوس به مادرید آمد توانسته بود در فصل 1996-97 نیز تیم رئال را قهرمان باشگاه های اسپانیا کند.

برخی کارشناسان می گویند مربی ایتالیایی نتیجه رفتار خود با دیوید بکام را گرفته است. پس از اینکه انتقال دیوید بکام به ال ای گالاکسی آمریکا در آخر این فصل مسجل شد، کاپلو اظهار کرد دیگر از این بازیکن در ترکیب اصلی رئال استفاده نخواهد کرد.

 ما تصمیم گرفتیم که در فصل آینده از کاپلو استفاده نکنیم ... فکر نمی کنیم کاپلو فرد مورد نظر ما برای رهبری رئال مادرید در آینده باشد و انتظار ما را در این باشگاه برآورده سازد. اکنون ما فرصت این را داریم تا در مورد جانشین وی در فصل آینده تصمیم گیری کنیم
 
پردراگ میاتوویچ، مدیر ورزشی رئال مادرید

البته کاپلو در نهایت مجبور به عقب نشینی از حرف خود شد و بازی های خوب بکام نیز در رساندن این تیم به مقام قهرمانی بسیار موثر واقع شد.

برکناری کاپلو به خوبی نشانگر این است که باشگاه رئال مادرید در هنگام اخراج مربی های موفق خود بسیار بیرحم عمل می کند.

پردراگ میاتوویچ، مدیر ورزشی رئال گفت: "ما تصمیم گرفتیم که در فصل آینده از کاپلو استفاده نکنیم ... فکر نمی کنیم کاپلو فرد مورد نظر ما برای رهبری رئال مادرید در آینده باشد و انتظار ما را در این باشگاه برآورده سازد. اکنون ما فرصت این را داریم تا در مورد جانشین وی در فصل آینده تصمیم گیری کنیم."

کاپلو که قبل از این مربیگری آ ث میلان و آ س رم بعلاوه یوونتوس و رئال را در اختیار داشت، رکورد خود مبنی بر قهرمان کردن تمام تیم هایی که در آن مربی بوده را حفظ کرده است.

آخرین مقام قهرمانی رئال در لیگ اسپانیا در سال 2003 بدست آمد که ویسنته دل بوسکه مربی این تیم بود و رئال نتوانست وی را پس از قهرمانی در این تیم نگه دارد. یاپ هینکس مربی آلمانی رئال نیز پس از کسب مقام قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سال 1998 از مقام خود برکنار شد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.