سد سراوان تخریب شد

سد سراوان تخریب شد

فرماندار سراوان گفت: بدنیال بارندگی‌های پی‌درپی اخیر سد ماشکید سروان تخریب شد.    Go to fullsize image

عبدالحسین سجادی صبح امروز در گفت‌وگو با فارس در سیستان و بلوچستان گفت: در پی بارندگی‌های اخیر، طوفان و سیل در شهرستان سراوان تعداد 12 کشته و زخمی و بالغ بر 15 میلیارد تومان نیز خسارت به بار آمد.

وی افزود: خسارات وارده به بخش‌های مختلف از قبیل شبکه‌های برق رسانی، راه‌های مواصلاتی و منازل مسکونی است.

سجادی اضافه کرد : بر اثر بارندگی‌های و طوفان‌های اخیر متاسفانه تعداد 9 نفر از شهروندان سراوانی جان باختند و 3 نفر نیز زخمی و به مراکز درمانی منتقل شدند.

فرماندار سراوان تصریح کرد: در حال حاضر کار کمک رسانی به مردم توسط چرخبال و نیروهای امدادی در حال انجام است.

وی با اشاره به قطع شدن راه‌های مواصلاتی گفت: در حال حاضر با همکاری پرسنل راه و ترابری شهرستان و سایر نیروهای امدادی پس از 12 ساعت راه اصلی سراوان به زاهدان و سراوان به جالق بازگشایی شده است.

همچنین در ادامه مدیرکل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز گفت: بارندگی‌ و طوفان باعث شکسته شدن سد خاکی شهرستان سراوان شد.

وی ادامه داد: به دنبال شکسته شدن سد و طغیان رودخانه‌های فصلی و قطعی راه‌های مواصلاتی بین شهرستان سراوان با بخش‌ها و روستاهای اطراف کار امداد رسانی به شهروندان سراوانی آسیب دیده آغاز شد.

غلامحسین حسینی اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده یک فروند چرخبال از استان خراسان رضوی به سراوان اعزام و دو محموله امدادی شامل 400 دستگاه چادر، هزارو 600 تخته پتو، هزارو 500 تخته موکت و یک‌هزار کنسرو توسط 2 دستگاه تریلر از زاهدان به شهرستان سراوان برای توزیع بین آسیب دیدگان ارسال شد.

وی تشکیل ستاد سیل در بخش سوران، اعزام یک تیم امدادی به منطقه بم پشت برای ارزیابی خسارات، ارزیابی 40 خانوار در بخش جالق، ارزیابی 105 خانوار در بخش مرکزی و توزیع اقلام امدادی دیگر از اقدامات جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.