ماجرای غم انگیز قتل سه برادر به دست برادر چهارم

ماجرای غم انگیز قتل سه برادر به دست برادر چهارم

با تلاش مأموران پلیس آگاهی فارس ظرف 20 روز پرده از راز قتل سه برادر برداشته شد. Go to fullsize image

به گزارش پلیس، صبح روز 9  اردیبهشت ماه سال جاری مأموران مبارزه با قتل پلیس آگاهی استان فارس از کشف جسد مردی ناشناس در جاده شهر صدرا واقع در شمال شهر شیراز مطلع شدند.

مأموران به سرعت در محل حاضر و با تحقیقات انجام شده توسط عوامل تخصصی صحنه قتل و بازپرس مشخص شد، جسد حدود ساعت 30/5 همان روز توسط افراد عبوری در حالی که در داخل پتو در زیر کانال در حاشیه جاده انداخته شده کشف گردیده و کفپوش مستعمل صندوق عقب مربوط به خودروی پیکان که آثار خون بر روی آن بود، در کنار پتو به همراه یک ملحفه رها شده است.

بعد از باز کردن پتو، جسد در حالی که شلوار کردی وی تا بالای زانو جمع و چشمانش هم با پارچه سفید رنگی که کاملاً آغشته به خون بود بسته شده با یک زیرپوش مشکی رنگ مشاهده شد.

وضعیت جسد به گونه ای بود که به نظر می رسید در حالت خواب مورد ضرب و جرح از ناحیه سمت راست سر توأم با پارگی گوش قرار گرفته و به خاطر سفیدی بین انگشتان پا و ساق پاها باید معمار و گچکار باشد. جمود نعشی جسد حکایت از وقوع قتل حدود 20 ساعت قبل از کشف جسد داشت و عامل یا عاملان در همان حوالی باید جنایت را مرتکب شده و سپس با اتومبیل پیکان مستعمل انتقال داده شده باشد.

در این میان در حاشیه جاده یک فقره کارت گواهینامه صادره از آمل به نام احمد اهل اراک کشف و ضبط شد.

دستورهای قضایی صادر شد و جنازه به پزشکی قانونی انتقال یافت.

چهار روز بعد در تاریخ 13 اردیبهشت ماه دو نفر به هویت محمد و محسن هر دو در آگاهی حاضر و ضمن شناسایی جسد مدعی شدند جسد متعلق به برادرشان احمد بوده است. محمد ادامه می دهد که روز سه شنبه 8 اردیبهشت ماه حدود ساعت 8 شب مرحوم از سر کار به منزل مراجعه دراز کشید، صدای درب آمد، دو نفر زن داخل منزل شدند، برادرم احمد گفت: بیا لوازم را از داخل اتومبیل برداریم. او یک بالش و پتو برداشت و بدون تلفن همراه خود، منزل را ترک کرد و دیگر اطلاعی از وی نداریم تا جسدش پیدا شد.

متصدیان تحقیق با توجه به اظهارات محمد، صحبتهای وی را مقرون به صحت ندانسته و برای جمع آوری اطلاعات بیشتر وی را رها که به دنبال تحقیقات بعدی مشخص شد مرحوم دارای یک دستگاه خودرو پیکان سفید رنگ بوده که اطلاعی از سرانجام آن نیست وعدم کشف اتومبیل این ذهنیت را برای مأموران تحقیق در برداشت که می تواند در این جنایت ردپایی از مسایل و قتل خانوادگی باشد.

این خبر حاکی است، پس از 10 روز از کشف جسد احمد، مأموران شعبه مبارزه با قتل پلیس آگاهی استان فارس از کشف یک جسد در منزلی واقع در شهرک گلستان شیراز مطلع شدند.

با اطلاع از این خبر، بی درنگ مأموران در محل حاضر و در بازدید اولیه بوی تعفن شدید که آزاردهنده بود به مشام می رسید.

عوامل کلانتری تشخیص هویت و کارکنان آتش نشانی هم در محل حاضر که در بررسی انجام شده مشخص شد منزل در اختیار فردی بوده و به احمد و دو نفر از برادرهایش از سال 84  تاکنون اجاره داده است و علت آن هم خوب و مرتب بودن آنان بوده، در این میان به دنبال بوی تعفن زیاد از طبقه پایین متوجه جسد شده است.

در بررسی اولیه، جسد در حالی که تعدادی پتو و لباس بر روی آن ریخته شده بود در عرض دیوار مشاهده و آثار خون هم وجود داشت.

در بررسی بعدی مشخص شد، دو جسد در زیر پتوها وجود دارد که قاتل یا قاتلان بعد از به قتل رساندن آنها را روی هم انداخته و با پتو و البسه اجساد را پوشانده اند.

همچنین در بررسیها عکس کارت پایان خدمت احمد (مقتول) بر روی پتو و البسه نیز کشف شد.

هر دو جسد کاملاً متلاشی شده بود که با کمک مأموران آتش نشانی اجساد انتقال و اقدامهای اولیه با توجه به اهمیت موضوع انجام شد.

با شناسایی هویت اجساد تحقیقات وارد مرحله جدیدی شد و در تماس با پدر مقتولان از وی خواسته شد در شیراز حاضر شود.

پس از توضیحات لازم به پدر مقتولان هر دو جسد به نامهای رحیم و محسن برادر احمد توسط وی شناسایی شد.

پدر مقتولان گفت: سیم کارتهای موبایل هر سه پسرم در یکی از روستاهای اطراف شهرستان اراک در تاریخ 28 اردیبهشت ماه توسط یکی از اهالی پیدا شده که هم اکنون همراهم می باشد.

پس از معاینه اجساد توسط پزشکی قانونی در خصوص رحیم مشخص شد، علت فوت وی ضربه مغزی، در خصوص محسن نیز علت فوت پارگی احشای سینه و عوارض ناشی از آن تشخیص داده شد.

اجساد با دستور مقام قضایی به اولیای دم تحویل شد.

با توجه به بررسی پزشکی وعدم وجود آثار درگیری در منزل این فرضیه که احتمالاً مقتولان در خواب مورد حمله غافلگیرانه قرار گرفته اند بیشتر مورد توجه قرار گرفت و از طرفی مشخص شد در این سه قتل شباهتهایی وجود دارد و ردپای محمد برادر مقتولان در انجام قتلها احساس شده که تصمیم گرفته شد نسبت به دستگیری محمد در یکی از روستاهای اطراف شهرستان اراک هرچه سریعتر اقدام شود.

مأموران پلیس آگاهی فارس ضمن هماهنگی با رئیس پلیس آگاهی اراک، موضوع را تشریح و در تاریخ 31 اردیبهشت ماه، محمد توسط مأموران پلیس آگاهی اراک دستگیر و در اختیار تیمی از پرسنل عملیاتی آگاهی استان فارس قرار گرفت.

در تحقیقات و بازجویی انجام شده مشخص گردید، محمد 37 ساله، گچکار، متأهل دارای فرزند، سالها به مواد مخدر اعتیاد داشته و با همسرش اختلاف دارد.

در ادامه تحقیقات متهم «محمد» به قتل سه برادرخودش احمد- محسن و رحیم به انگیزه اختلاف خانوادگی اقرار کرد.
با تلاش مأموران پلیس آگاهی فارس طی 20 روز پرده از سه فقره قتل برداشته شد.

گفتنی است، هنوز علت و انگیزه اصلی وقوع این قتلها مشخص نشده و متهم نیز با قرار قانونی برای تشریح وقوع قتلها و بازسازی صحنه در اختیار مأموران شعبه مبارزه با قتل پلیس آگاهی فارس می باشد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.