جدیدترین مدل اخاذی مذهبی : حج تقلبی

جدیدترین مدل اخاذی مذهبی : حج تقلبی

عده ای سودجو با گردآوردن تعدادی افراد از نقاط مختلف کشور در کوهپایه های ساوجبلاغ اقدام به ساخت ماکت کعبه و طواف دادن افراد حول آن کرده و این حج را معادل حج در مکه مکرمه می دانند.

به گزارش رجانیوز، به تازگی عده ای از افراد سودجو در اقدامی منافی شعائر اسلامی، در کوهپایه های بخش چندار ساوجبلاغ از توابع استان تهران، ماکتی از کعبه ساخته و با پوشیدن لباس احرام و جاری ساختن ذکر لبیک، به دور این ماکت چرخیده اند.

این عده که اغلب شامل افراد جوان و حدود 200 نفر بوده اند، ادعا کردند انجام این عمل معادل انجام حج در مکه مکرمه است. همچنین برخی از سرکردگان این جمع ادعا می کنند با بجای آوردن این حج نیازی به ادای حج نیست و افرادی که دور این ماکت می گردند، خودبخود «حاجی» به حساب می آیند!

این گزارش حاکیست، سرکردگان این جمع، ابتدا جوانان را به بهانه آموزش قرآن، معارف و احکام گردآورده و سپس با تزریق عقاید خرافی، اقدام به اخاذی با عناوینی نظیر «ضمانت استجابت دعا»، «به دست آوردن کار» و «بخشش گناهان» کرده اند.

از سوی دیگر، با وجود ابراز بی اطلاعی  برخی مقامات شهرستان از فعالیت این گروه انحرافی، یک مقام مسئول از شناسایی و دستگیری 3 تن از عوامل اصلی خبر داد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.