صعود ارغوان رضایی به دور دوم ویمبلدون

صعود ارغوان رضایی به دور دوم ویمبلدون

در ادامه رقابت های تنیس ویمبلدون ارغوان رضایی، تنیس باز ایرانی الاصل فرانسوی حریف آمریکایی خود را در دو ست پیاپی شکست داد و به دور دوم راه یافت.
ارغوان رضایی - عکس آرشیوی
ارغوان رضایی برای اولین بار است در ویمبلدون به پیروزی دست می یابد

رضایی که دیدارش یک بار به دلیل طولانی شدن مسابقه های دیگر به تعویق افتاده بود روز چهارشنبه بیست و هفتم ژوئن (ششم تیر ماه) با نتایج شش بر دو و هفت بر شش بر شنای پری غلبه کرد.

در دیگر دیدارهای مهم دور اول رافائل نادال، نفر دوم جهان از اسپانیا، حریف آمریکایی خود را به راحتی در سه ست پیاپی شکست داد و به دور دوم رسید.

تیم هنمن، ورزشکار سی و سه ساله بریتانیایی نیز که در آستانه بازنشستگی قرار دارد در دیداری بسیار طولانی توانست سه بر دو کارلوس مویا، تنیس باز کهنه کار اسپانیایی، را از پیش رو بردارد.

ست پنجم این دیدار که بیش از مجموع سه ست اول و دوم و چهارم به درازا کشید با نتیجه کم سابقه 13 بر 11 خاتمه یافت تا تماشاگران مشتاق بریتانیایی در دور اول نا امید نشوند.

در مسابقه های گروه زنان، آملی مورسمو قهرمان پارسال ویمبلدون، با نتایج شش بر یک و شش بر سه و در دیداری کوتاه جکسن از آمریکا را شکست داد.

پیش از وی دیگر نام های مطرح تنیس زنان نیز همگی با پیروزی به دور دوم رسیده بودند. ژوستین انین بلژیکی، تنیس باز شماره یک جهان، سرنا ویلیمز آمریکایی، مارتینا هینگیس سوئیسی، شاراپیر اسرائیلی و لوئیس سافاروا چک از جمله این افراد بودند.

برنامه برخی دیدارهای مهم دور دوم که روز چهارشنبه برگزار می شود به شرح زیر است:

گروه مردان
راجر فدرر (سوئیس، 1) - خوان مارتین دل پورتو (آرژانتین)
اندی رادیک (آمریکا، 3) - دونای اودومچوک (تایلند)
فرناندو گونزالز (شیلی، 5) - آلخاندرو فلا (کلمبیا)
مارات سافین (روسیه) - ایسام الحق قریشی (پاکستان)
تیم هنمن (بریتانیا) - فلیسیانو لوپز (اسپانیا)

گروه زنان
ژوستین انن (بلژیک، 1) - ورا دوشوینا (روسیه)
یلنا یانکوویچ (صربستان، 3) - یارمیلا گاجوسووا (اسلوواکی)
سرنا ویلیامز (آمریکا، 7) - آلیشیا مولیک (استرالیا)

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.