ربایندگان ۲۳ دختر و زن جوان به اعدام محکوم شدند

ربایندگان 23 دختر و زن جوان به اعدام محکوم شدند

حکم اعدام ربایندگان ۲۳ دختر و زن جوان تأیید شد .

دیوان عالى کشور، پس از رسیدگى به پرونده جنایات اعضاى یک شبکه موسوم به «باند خرمالو» که پس از ربودن ۲۰ دختر و زن جوان آنها را مورد تعرض قرار داده بودند، مجرم شناخت.
بدین ترتیب حکم اعدام ح و الف ۲ نفر از اعضاى اصلى شبکه تأیید شد.اوایل بهمن سال ۸۴ زن جوانى با مراجعه به کلانترى ۱۵۰ تهرانسر به مأموران گفت: چند ساعت قبل در بزرگراه آزادگان به عنوان مسافر سوار خودروى پیکانى شدم که ۲ سرنشین مرد داشت. هنوز چند دقیقه اى از سوار شدن من نگذشته بود که یکى از سرنشینان که در صندلى عقب نشسته بود با تهدید چاقو سر مرا روى پاهایش گذاشت و گفت: «ساکت باش، اگر سر و صدا کنى با همین چاقو تو را خواهم کشت»این زن در ادامه گفت: من که به شدت ترسیده بودم به ناچار خواسته هایشان را اجرا کردم. بعد از چند دقیقه راننده، خودرو را به داخل باغى هدایت کرد.در آنجا متهمان با تهدید چاقو مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند و بعد هم طلاها و پولى که به همراه داشتم را سرقت کرده و متوارى شدند.مأموران به دنبال شکایت زن جوان به دستور قاضى پرونده در این باره به تحقیق پرداختند تا این که خودروى پیکان را شناسایى و ۲ جوان را در این رابطه دستگیر کردند.

۲ جوان در اعترافات تکان دهنده اى اظهارات شاکى را تأیید کرده و انگیزه ربودن و تعرض به زنان و دختران را سرقت اعلام کردند.
بدین ترتیب با شناسایى دیگر همدستان متهمان کارآگاهان موفق شدند، ۸ تن دیگر از آنان را شناسایى و دستگیر کنند.
«ح» سرکرده شبکه «باغ خرمالو» در بازجویى هاى مقدماتى به بازپرس پرونده گفت: انگیزه ام از تشکیل باند، انتقام از جامعه و سرقت از زنان و دختران بود. چند سال پیش در شهرستان مراغه چند جوان خواهرم را ربودند و پس از آزار و اذیت رهایش کردند.

من هم پس از این ماجرا تصمیم گرفتم بدین طریق انتقام بگیرم. در نتیجه ابتدا ۸ زن را ربوده و پس از تعرض آنها را آزاد کردم. بعد هم همراه دوستانم یک باند تشکیل دادیم.وى در ادامه گفت: ۳ نفرى دختران و زنان را به عنوان مسافر سوار مى کردیم و در طول مسیر با تهدید چاقو آنها را به باغ خرمالو مى بردیم.با اعترافات متهم ۳۲ ساله، مأموران ۵ عضو دیگر باند را شناسایى و دستگیر کردند.اعضاى باند که ۱۰ نفر هستند به جنایت هاى خود در رابطه با ۲۳ دختر و زن جوان در مناطق پونک، شهران، آزادى، صادقیه و تهرانسر اعتراف کردند.براساس همین گزارش، پرونده تبهکاران براى رسیدگى به شعبه ۷۷ دادگاه کیفرى استان تهران ارجاع شد و هیأت قضایى دادگاه پس از چند جلسه رسیدگى و محاکمه متهمان ۲ نفر از اعضاى شبکه را به اتهام تعرض، آدم ربایى و سرقت به اعدام و ۸ تن دیگر را از ۴ تا ۱۰ سال حبس کرد.قاضى دادگاه پس از اعلام نظر دیوانعالى کشور، پرونده را براى اجراى حکم به دایره اجراى احکام ارجاع خواهد داد تا مقدمات اعدام آنها فراهم شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.