ایران سه قایق ماهگیری امارات را در خلیج فارس توقیف کرد

ایران سه قایق ماهگیری امارات را در خلیج فارس توقیف کرد

سه قایق ماهیگیری امارات عربی متحده که پرچم این کشور را حمل می کردند در اب های خلیج فارس در فاصله ای نه چندان دور از جزیره ابو موسی که مورد اختلاف ایران و امارات عربی متحده است توقیف شدند. Go to fullsize image

بر اساس این گزارش سه قایق ماهیگیری در نه و هفده مایلی ابو موسی دیده شدند که نیروی دریایی ایران انها را توقیف کرد . با توقیف این قایق ها بیست و سه نفر از جمله هفده هندی و شش اماراتی بازداشت شدند. یکی از مسئولان سازمان شیلات ایران اعلام کرد که این افراد به علت ورود غیر قانونی به اب های سرزمینی ایران بازداشت شدند.

سه فنلاندی نیز در اوایل ژوئن بعد از انکه وارد اب های سرزمینی ایران شده بودند در فاصله ای نه چندان دور از اب های ابوموسی بازداشت شدند که بعدا ازاد شدند.

ابوموسی که از سال هزار و نهصد و هفتاد و یک ایران کنترل ان را در اختیار دارد ، جزیره ای به وسعت دوازده کیلومتر مربع است که در فاصله ای مساوی بین ایران و امارات عربی متحده قرار دارد. در اوایل امسال نیز دو تبعه فرانسوی و المانی که در فاصله ای نه چندان دور از اب های ابوموسی بازداشت شده بودند بعد از پانزده ماه توسط نیروی دریایی ایران ازاد شدند.

جزیره ابوموسی به علت داشتن موقعیت راهبردی که برای تنگه هرمز دارد و ذخایر نفتی اش دارای اهمیت زیادی است . 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.