کشور ۳ میلیون معتاد دارد

کشور 3 میلیون معتاد دارد

فرمانده سپاه ناحیه قزوین گفت: حدود 3 میلیون نفر در کشور معتاد داریم.

به گزارش خبرنگار فارس از قزوین، رضا مهری، امروز در همایش ضابطین و ناصحین مرکز اجرای امر معروف و نهی از منکر سپاه ناحیه قزوین گفت: یکی از پیچیده‌ترین مشکلاتی که جامعه امروزی ما با آن درگیر است مواد مخدر است که بعنوان یک مشکل حاد جهانی مطرح است و همه اقشار جامعه در همه سطوح را دچار مشکل کرده است.
وی ادامه داد: امروز تنها طبقه فقیر جامعه درگیر این مشکل نیستند بلکه طبقه مرفه و حتی خانواده‌های مذهبی و کسانی که سال‌ها در عرصه دفاع مقدس بوده‌اند به این مشکل دچارشده‌اند.
فرمانده سپاه ناحیه قزوین افزود: متاسفانه امروز 234 میلیون نفر در سطح جهان معتاد هستند که 16 میلیون نفر به تریاک و 170 میلیون نفر به حشیش و سایر
فراورده‌ها اعتیاد دارند که از این تعداد 3 میلیون نفر در کشور ما معتاد هستند.
وی اضافه کرد: امروز کشورما به لحاظ ورود مواد مخدرتنها از مرزهای شرقی تهدید نمی‌شود مرزهای غربی نیز مرزهای ما را تهدید می‌کنند زیرا بسیاری از فراوردهای مواد مخدر از مرزهای غربی وارد کشور ما می‌شوند و سالیانه در کشور 11 میلیارد و 700 میلیون دلار هزینه صرف بخش‌های اقتصادی و اجتماعی مواد مخدر می‌شود.
مهری تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ما بواسطه دادن شهدای بسیاری در این راه نسبت به موضوع مواد مخدر بی تفاوت نیست، زیرا مواد مخدر جنگ تمام عیاری است که باید با آن مبارزه کرد .
وی عامل اکثر بزهکاری‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را مواد مخدر دانست و اذعان داشت: بسیاری از بزهکاری‌ها و فرو پاشی‌های خانواده‌ها و... در جامعه ما به علت اعتیاد است و قشر جوان ما بیشتر با این مشکل درگیر هستند و به دلیل اینکه ما جامعه جوانی داریم و 75 درصد جمعیت کشور کمتر از 35 سال سن دارند آسیب پذیری جامعه ما بیشتر است لذا باید همه ما نسبت به مواد مخدرحساس باشیم و با آن مبارزه کنیم.
فرمانده سپاه ناحیه قزوین یکی از راه‌های مبارزه با مواد مخدر را کارهای فرهنگی دانست وخواستار توجه بیشتر مسئولین به این بخش شد.
در ادامه عباس زارع، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی استان قزوین اعتیاد جوانان را از توطئه‌های دشمن دانست و اظهار داشت: ردپای استعمار در تمام زمینه‌های مواد مخدر در زمان‌های مختلف دیده می‌شود و امروز نیز دشمنان می‌خواهند با اعتیاد جوانان را از اسلام دور کنند و روحیه مبارزه در آنها را از بین ببرند و ما نیز باید در مقابل این توطئه دشمنان مانند دیگر توطئه‌هایشان با تمام توان مقابله کنیم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.