ادعای نشست مشترک سپاه و طالبان در مشهد تکذیب شد

ادعای نشست مشترک سپاه و طالبان در مشهد تکذیب شد

سفارت ایران در کویت گزارش روزنامه القبس این کشور درباره برگزاری نشست هماهنگی میان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اعضای القاعده در شهر مشهد را تکذیب کرد.

 در بیانیه سفارت ایران در کویت آمده که این خبر کذب و بی پایه و اساس است.

روزنامه القبس چاپ کویت در شماره دو روز گذشته خود به نقل از یک منبع امنیتیمدعی شده بود که اعضایی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و القاعده وطالبان در نشستی در شهر مشهد درباره عبور آسان اعضای این دوسازمان از ایران به عراق و لبنان به توافق رسیده اند.

براساس این توافق قرار شده است که اعضای القاعده و طالبان با استفاده از گذرنامه های جعلی و به عنوان عرب های ایرانی (خوزستان) بتوانند به کشورهای عراق و لبنان سفر کنند.

در ادامه این گزارش عجیب روزنامه القبس می خوانیم : سران القاعده هم به سپاه پاسداران وعده داده اند که در مقابل مقادیر زیادی مواد مخدر در اختیار آنها قرار دهند تا دردیگر کشورها از جمله عراق و اردن و سه کشور حوزه خلیج فارس توزیع شود!

سپاه پاسداران همچنین از اعضای القاعده خواسته است تا عملیات های خود علیه نیروهای خارجی در کشورهای افغانستان وعراق گسترده تر کنند.

 

دراین گزارش همچنین آمده است : اعضایی از طالبان برای حمله به مواضع ومنافع آمریکا در منطقه خلیج فارس آموزش نظامی می بینند و از حمایت های مالی و امکانات ایران بهره می برند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.