فوتبال ایران در آستانه محرومیت نابخشودنی ۵ ساله از سوی فیفا

فوتبال ایران در آستانه محرومیت نابخشودنی 5 ساله از سوی فیفا

فوتبال ایران به دلیل واگذاری تیم پاس به استان همدان، با محرومیت غیرقابل بخشش از سوی فیفا مواجه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت FIFA، با ارسال گزارشی از سوی چند گروه ورزشی به فیفا مبنی بر فروش باشگاه پاس تهران به الوند همدان، مسئولان فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در حال بررسی این پرونده هستند که در صورت تائید این گزارش، فوتبال ایران 3 تا 5 سال از فعالیت های بین‌المللی محروم خواهد شد.
مقامات فیفا خواستار توضیحات از سران فدراسیون فوتبال شده اند. اشخاص حقوقی در کمیته انتقالی باید به پرسش‌های موجود در این گزارش پاسخ بدهند.
سایت فیفا درباره نحوه واگذاری باشگاه پاس به الوند همدان نوشت: برای انتقال پاس به خارج از تهران چند سازمان دولتی دخالت داشته اند و این اتفاق برخلاف قانون آئین نامه ای است.
سایت فدراسیون بین‌المللی فوتبال نوشت: بارها برخی کشورها در این زمینه مرتکب تخلف شده و با جریمه های سنگینی روبرو شدند؛ بنابراین، چنانچه ایرانی ها به این هشدار بی توجهی کنند، از 3 تا 5 سال محرومیت بدون بخشش از حضور در میادین بین المللی، مواجه خواهند شد.
در ادامه گزارش فیفا تاکید شد: در فوتبال هر کشور باید رئیس فدراسیون تصمیم نهایی را اتخاذ کند. در شرایط فعلی، ایران رئیس فدراسیون ندارد و نباید سازمان ها در این مورد تصمیم گیری کنند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.