افسوس قلعه نویی

افسوس قلعه نویی

یکشنبه شب این تیم پرویز مظلومی بود که مفسر ورزشی تلویزیون العراقیه را به تمجید از قهرمانی ایران در رقابت های فوتبال غرب آسیا وادار کرد . اگرچه این مفسر عرب در تحلیل شرایط تیم ب تاکید کرد :

شاگردان مظلومی برای رسیدن به تیم اول فوتبال ایران تلاش کردند » . وی البته در بنامه ای که به تحلیل فینال رقابت های قهرمانی غرب آسیا پرداخته لود ، با اشاره به نقش ویژه ستاره های تیم ب ایران ، آنها را مستحق فتح جام در اردن دانست و تصریح کرد : « با ستاره هایی چون ایمان مبعلی ، حسن رودباریان ، شیث رضائی و مهدی رجب زاده فتح جام در اردن توسط ایرانی ها اتفاق عجیبی نبود » . مفسر ورزشی تلویزیون العراقیه اما در پایان تحلیل خود سعی کرد با ظرافت خاصی کالبد پشت پرده این اتفاق را بشکافد .

« آنها در راهیابی به المپیک پکن ناکام ماندند بنابراین طبیعی بود که برای مهار افکار عمومی در مسابقات غرب آسیا فقط به کسب قهرمانی فکر کنند .» فتح غرب آسیا در اردن ایران در چهارمین دوره از تورنمنتی که از سال 2000 تاکنون برگزار شده توانست جام قهرمانی را برای سومین بار و این بار البته در اردن به دست آورد . یکشنبه شب تیم ب ایران در فینالی که یک بار در افتتاحیه تکرار شده بود با نتیجه 2 بر 1 عراق را با تمام نفرات اصلی اش شکست داد تا دقایقی پس ازبه قهرمانی رسیدن تیم پرویز مظلومی ، سرمربی تیم ملی بزرگسالان فوتبال ایران در گفت و گوبا دوستان نزدیک خود از تشکیل و اعزام این تیم به رقابت های غرب آسیا با غرور سخن بگوید .

 ستاره های غرب آسیا نمایش منطقی تیم ب و به دنبال آن کسب قهرمانی این تورنمنت ، آنقدر پرویز مظلومی را ذوق زده کرده بود که وقتی در کنفرانس مطبوعاتی مقابل دوربین قرار گرفت به دفعات از نقش به سزای بازیکنان و بخصوص ستاره های تیمش سخن به میان آورد . برای پرویز مظلومی که تقریبا 2 ماه پیش بابت عدم همراهی تیم ملی در یکی از بازی های دوستانه دلخوری مختصری پیدا کرده بود و حتی در مصاحبه ای به طور تلویحی نسبت به تصمیم قلعه نویی اعتراض کرد ، فتح جام در اردن به معنای اثبات قابلیت هایی بود که انگار نادیده گرفته شده بود. در قهرمانی تیم ب اما ستاره هایی چون مبعلی ، رجب زاده و به خصوص رودباریان نقش ویژه ای داشتند که البته قرار داشتن در معادلات سرمربی تیم ملی بزرگسالان این چند نفررا به سمت و سوی شرایط خاصی هدایت کرده . مبعلی ، ایمان همان ستاره ای بود که در بوسان درخشید رقابت هایی که شروع خوبی برای برانکو ایوانکوویچ به حساب می آمد چه مربی کروات در بازی های آسیایی در بوسان به جام قهرمانی دست یافت .

هر چند که او به ستاره ای چون مبعلی وفادار باقی نماند و سعی کرد هافبک – مهاجم تمام عیار آن دوره فولاد خوزستان را در اوج آمادگی فراموش کند . ایمان مبعلی درست در چنین شرایطی بود که امارات را برای ادامه کارش برگزید و امروز برای مسئولان باشگاه الشباب به یک سوپر استار دوست داشتنی تبدیل شده بازیکن اهل ایذه خوزستان که در سن 12 سالگی قهرمان مسابقات انفرادی فوتبال نمایشی شد ، پس از حضوری فوق العاده در بوسان و محوشدن ازمعادلات تیم ملی ، حالا در آستانه جام ملت های آسیا با درخشش در تیم مظلومی به دنبال جلب توجه امیر قلعه نویی است .

مهدی رجب زاده و حسن رودباریان دیگر ستاره هایی بودند که در غرب آسیا به چشم آمدند با این تفاوت که در ذوب آهن رسول کربکندی به شدت روی گلزنی مهاجم تمام عیارش حساب باز کرده بود اما در پاس ، این حسن رودباریان بود که در 18 بازی حتی اجازه حضور در اردوهای این تیم را نیافت . با این حال اعتقاد ویژه امیر قلعه نویی به حسن رودباریان در نوع خود جالب توجه است موضوعی که با انتقادات زیادی نسبت به انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان همراه شد ، در اردن و با درخشش بی نظیر رودباریان در درون دروازه تیم ب از طرفی قلعه نویی را برنده این دعوا کرد و از طرفی دیگر فاصله تیم ب تا الف را برای دروازه بان طرد شده از سوی همایون شاهرخی به حداقل رساند . واکنش قلعه نویی « اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا اجازه اضافه کردن حتی یک بازیکن را به من بدهد به طور حتم بازیکنی که به لیست 30 نفره برای حضور در جام ملت های آسیا اضافه می کنم ، هاشم بیک زاده خواهد بود . » این اولین واکنش امیر قلعه نویی به موضوع استفاده از ستاره های غرب آسیا است . چپ پای تکنیکی فجر که بهترین گل های این تیم و حتی لیگ ششم را به ثمر رساند البته به اعتقاد عده ای از سوی مظلومی به خوبی به بازی گرفته نشد ، به گفته یک منبع آگاه « قلعه نویی اعتقاد خاصی به این بازیکن دارد . » سرمربی تیم ملی بزرگسالان البته در باره حسن رودباریان هم واکنش هایی را نشان داده او بلافاصله پس از فینالی که در فتح آن حسن رودباریان نقش تعیین کننده ای داشت ، رو به دوستان خود کرده و گفته : « دیدید گفتم این بهترین گلر فوتبال ماست . » و شاید به همین دلیل بود که وحید طالب لو حتی حاضر نشد در مکزیک شانس خود را امتحان کند چه زمزمه هایی که میان امیر قلعه نویی و کریم بوستانی رد و بدل می شد او را از سرنوشت محتوم خود مطلع ساخته بود . « رودباریان گلر اصلی من در جام ملت های آسیاست . » سرمربی تیم ملی پس از اشاره به نام هافبک چپ پای فجری ها که گفته می شود در تیم بزرگسالان هم می تواند جایگزین خوبی برای مهرزاد معدنچی به حساب بیاید از شیث رضائی نام برده و تاکید کرده : « شیث عالی بود . » حسن رودباریان ، جلال حسینی ، کیانوش رحمتی ، مهدی رجب زاده ، ایمان مبعلی ، شیث رضایی و مازیار زارع همان 7 بازیکنی هستند که حالا قلعه نویی به طور جدی تر به استفاده از آنها در جام ملت های آسیا می اندیشد . او برای استفاده اط هاشم بیک زاده باید منتظر دستور AFC بماند .

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.