قاچاقچی گل در فرودگاه ناکام ماند

قاچاقچی گل در فرودگاه ناکام ماند

فرد تاجری که برای تحویل محموله گل های کمیاب و آفریقایی به گمرک فرودگاه تهران مراجعه کرده بود ، وقتی فهمید ماموران به قاچاق بودن محموله وی پی برده اند ، با جعل مجوز سازمان حفظ نباتات کشور قصد گمراه کردن ماموران را داشت که ناکام ماند. Go to fullsize image
چند روز پیش مردی به ماموران گمرک فرودگاه مهرآباد، مراجعه و با معرفی خود به عنوان تاجر از آنها خواست محموله 10 جعبه گل را که از آفریقای جنوبی برای وی ارسال شده است ، تحویل بگیرد.به دنبال اظهارات مرد تاجر ماموران خواستار ارائه مجوز تحویل محموله از سوی سازمان حفظ نباتات کشور شدند، اما وی بیان کرد که مجوز را در منزل جا گذاشته و تا چند ساعت دیگر آن را به قرنطینه گمرک تحویل می دهد بنابراین پس از گذشت چند ساعت ، این فرد در حالی که مجوز ورود گلها به داخل کشور را در اختیار داشت وارد گمرک فرودگاه شد و با نشان دادن آن به ماموران خواست تا محموله گل را تحویل وی دهند.

مجوز جعلی برای دریافت محموله گل ماموران گمرک که احتمال می دادند این مرد، در قاچاق گل و گیاه فعالیت دارد، وی را بازداشت و برای ادامه تحقیقات به مرکز پلیس منتقل کردند و در این خصوص به تحقیق از سازمان حفظ نباتات کشور پرداختند که معلوم شد، مجوز مذکور جعلی بوده است. به این ترتیب محموله گل توقیف شد و مرد تاجر مورد بازجویی قرار گرفت.
فروش شاخه های گل فقط 10 دلار
متهم در اظهاراتش گفت : یکی از آشنایانم در آفریقای جنوبی ، این 10 جعبه گل کمیاب را با قیمت پایین تری خرید و به من فروخت ، اما سازمان حفظ نباتات کشور اجازه ورود گل و گیاهان خارجی به داخل کشور را صادر نمی کرد تا این که تصمیم گرفتم با جعل مجوز تحویل گل از سوی این سازمان ، جعبه های گل را به دست آورم.
بازپرس مهاجری رئیس شعبه یکم دادسرای فرودگاه تهران با اشاره به پرونده قاچاق گل روز گذشته به خبرنگار ما گفت : سازمان حفظ نباتات کشور از متهم دستگیر شده ، شکایت کرده و مجازات سنگینی برای وی خواستار شده است ، چرا که تاجران گل که به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند ، با انتقال برخی گلها از کشورهای مختلف به داخل کشور باعث شیوع برخی آفت های گیاهی در مراکز عرضه گل می شوند حتی قاچاق گل باعث شده برخی از گونه های گلهای نادر از بین بروند. بازپرس مهاجری ادامه داد: گلهای کشف شده از متهم به خاطر این که سازگاری با شرایط آب و هوایی کشور را نداشت ، در کمتر از 2روز از بین رفت. تحقیقات تکمیلی از متهم ادامه دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.