دستگیری زنی که پول بیمه گذاران را بالا کشید

دستگیری زنی که پول بیمه گذاران را بالا کشید

کارمند خاطی نمایندگی بیمه که وجوه واریزی بیمه گذاران را به حساب شخصی اش واریز می کرد، دستگیر شد. Go to fullsize image
به گزارش خبرنگار ما، ماجرای تخلفات کارمند زن یک شرکت بیمه در مشهد زمانی لو رفت که یکی از بیمه گذاران این شرکت فوت کرده و ورثه متوفی برای انجام کارهای بیمه ای به این شرکت مراجعه کردند.
سرهنگ جاوید، رئیس اداره مبارزه با جرایم اقتصادی و رایانه ای آگاهی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در توضیح بیشتر این پرونده گفت: از سالها قبل شرکتهای بیمه نوعی از بیمه به عنوان بیمه عمر را طراحی کرده اند که بر مبنای آن بیمه گذار ماهانه مبالغی را به حساب شرکت بیمه گر واریز می کند.
وی افزود: براساس این قرارداد پس از پایان مدت قرارداد که معمولاً 10 ساله است، بیمه گذار می تواند کل وجوه واریزی را پس گرفته و یا واریز وجوه را ادامه دهد، اما چنانچه در این مدت بیمه گذار فوت کند، شرکت بیمه مبلغ معینی را به ورثه وی پرداخت می کند.
جاوید اظهار داشت: در این پرونده ورثه یکی از بیمه گذاران پس از فوت مورث خود که بیمه گذار یکی از شرکتهای بیمه بوده، برای دریافت وجه بیمه مراجعه می کند، ولی از طرف شرکت بیمه اعلام می شود که متوفی از چند سال قبل مبالغ ماهانه خود را به شرکت پرداخت نکرده است.
وی گفت: این در حالی بود دفترچه بیمه گذار حکایت از پرداخت تمامی وجوه داشت و به مهر بانک و شرکت بیمه ممهور بوده و مبالغ با پرفراژ هم بر روی برگه های دفترچه حک شده بود.
در ادامه مأموران به بررسی موضوع پرداختند که چند فرضیه متصور بود، اینکه خود بیمه گذار مرتکب جعل شده یا کارمند بانک مبالغ را پس از وصول واریز نکرده یا اینکه نمایندگی شرکت بیمه مرتکب تخلف شده است.
سرهنگ جاوید گفت: با بررسی سوابق کارکنان بانک مشخص شد در مدتی که این وجوه به حساب واریز نشده، در قسمت مربوطه جا به جایی صورت گرفته و به جای کارمند قبلی فرد دیگری متصدی صندوق بوده است، لذا با بررسیهای دقیق تر ارتکاب این تخلف از سوی دو نفر به صورت هماهنگ رد شد.
وی افزود: در مرحله بعدی این مسأله مطرح شد که خود بیمه گذار تمامی مهرها را جعل کرده است که مأموران در بررسی این مسأله متوجه شدند چندین دفترچه دیگر هم در این شرکت وجود دارد که مهر و پرفراژ آن جعلی است، لذا به طور حتم به این نتیجه رسیدند که باید در نمایندگی این شرکت بیمه تخلف صورت گرفته باشد. لذا مأموران اطمینان یافتند که یکی از کارکنان نمایندگی شرکت بیمه با جعل مهر و امضا کارکنان بانک و پرفراژ مرتکب این تخلف شده است.
بنابر این گزارش، بررسی سوابق تمامی کارکنان این نمایندگی مشخص کرد که یکی از کارکنان زن این نمایندگی پس از مدتی کار در آذر ماه سال گذشته تسویه حساب کرده و نکته جالب اینکه از تاریخ تسویه حساب وی، دیگر هیچ مورد مشکوکی در دفترچه های بیمه گذاران وجود ندارد.
جاوید گفت: در تحقیقات بعدی مأموران، مشخص شد این زن از بیمه گذاران وجه را به صورت نقدی دریافت می کرده و دفترچه مهر و امضا شده آنها را که حکایت از پرداخت وجه در بانک داشت، به آنان تحویل می داد که تمامی مهر و امضا و پرفراژ بانک جعلی بود.
وی ارزش ریالی این وجوه را بیش از 500 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: پس از محرز شدن نقش این زن در برداشت پول بیمه گذاران، مأموران آگاهی وی را دستگیر کردند.
سرهنگ جاوید تصریح کرد: وی با قرار 700 میلیون ریالی روانه زندان شده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.