سند محرمانه : افشای تلاش بلر برای برکناری براون

یک سند محرمانه حیرت انگیز: افشای تلاش بلر برای برکناری براون

یک سند تازه فاش شده از تلاش نخست وزیر انگلیس در گذشته برای برکناری وزیر دارایی و جانشین اینده خود حکایت دارد .

به گزارش خبرگزاری انتخاب به نقل از ایندی پندنت،  یک سند محرمانه حیرت انگیز که این روزنامه امروز سه روز قبل از تصدی سمت نخست وزیری انگلیس توسط گوردون براون فاش ساخت ثابت می کند تونی بلر نخست وزیر کنونی انگلیس هیچ قصدی برای انتقال ارام قدرت به گوردون براون وزیرداریی خود نداشت بلکه تصمیم داشت فورا پس از انتخابات گذشته در سال دو هزار و پنج براون را از سمت وزارت دارایی بر کنار و او را به سمت دیگری منتقل کند که از کنترل او بر دستور کار داخلی بکاهد.

این سند دفتر نخست وزیری که توسط تیمی از مشاوران دولت انگلیس از جمله لرد بریت مدیر سابق بی بی سی تنظیم شده بود نشان می دهد نخست وزیر بدور از حمایت قاطعی که این هفته از براون به عمل اورد درست دو سال قبل تصمیم داشت به دوره کاری وی خاتمه دهد و وزارت دارایی را بر هم زده و بسیای از وظائف مهم انرا به وزارت خانه های دیگر واگذار کند.

هفته گذشته فاش شد چری بلر به کرات شوهرش را به برکناری براون ترغیب کرده بود و بلر با دوستانش از قصدش برای برکناری وی صحبت کرده بودند.

افشای این سند برای نمایندگان حزب کارگر که برای اعلام رسمی جانشینی براون به عنوان رهبر حزب کارگر در منچستر گرد می ایند تکان دهنده خواهد بود.

این سند همچنین تاییدی برای سوء ظن های درازمدت متحدان براون خواهد بود مبنی بر اینکه نخست وزیر سالها سعی در تضعیف او داشته است.

افشای این سند در هفته ای که تونی بلر بالاخره صحنه را ترک می کند گستره اشفتگی در رهبری مرکزی دولت حزب کارگر را طی دهه گذشته نشان می دهد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.