وزیر خارجه حماس:خودم ۲بار از ایران پول وارد نوار غزه کردم

وزیر خارجه حماس: خودم 2 مرتبه از ایران پول وارد نوار غزه کردم

محمود الزهار از اعضای کادر رهبری جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اعلام کرد که این جنبش قصد دارد تا دولتی اسلامی در غزه تاسیس کند.

الزهار همچنین گفت که حماس در حال حاضر به اسرائیل نیز حمله نخواهد کرد بلکه علیه عناصر جنبش ملی آزادیبخش فلسطین(فتح) اقدام خواهد کرد.

وی که با نشریه آلمانی اشپیگل گفت و گو می کرد،‌ ادامه داد:" با حمایت کامل ملت اقدام به ایجاد دولت اسلامی در نوار غزه خواهیم کرد.

الزهار که در کابینه اسماعیل هنیه سمت وزیر امورخارجه را برعهده داشت، درباره اینکه حمله نکردن به اسرائیل در حال حاضر تاکتیک جدید حماس است گفت:به طور همزمان نمی توان با دو دشمن رو به رو شد.

او  ادامه داد: حکومت خودگردان فلسطین هنگامی که منابع مالی بلوکه شده خود را دریافت می کند باید بخشی از آن را برای نوار غزه هزینه کند در غیر این صورت نوار غزه را برای همیشه از دست خواهد داد.

وی اضافه کرد: البته حماس راه های جایگزینی را نیز در اختیار خود دارد؛ در صورت درخواست می توانیم ماهیانه پنج میلیون دلار از مصر دریافت کنیم.

الزهار با اشاره به کمک های بلاعوض گذشته کشورهای مختلف به کابینه حماس گفت: درگذشته مبلغ 82 میلیون دلار از کویت و ‌50 میلیون دلار از لیبی دریافت کردیم،‌من خود شخصاً دو مرتبه یک بار 20 میلیون دلار و بار دیگر 22 میلیون دلار از ایران و از طریق بار همراه مسافر به نوار غزه وارد کردم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که اهالی غزه از سیطره حماس بر این منطقه از پیشرفت چه چیزی را باید احساس کنند،‌ گفت: بهترین موضوع این است که هم اکنون ما می توانیم اطلاعاتی را از دشمنان و خبرچینان وابسته به نیروهای خارجی دریافت کنیم. ما به دنبال جاسوسان اسرائیل می گردیم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.