خواص معجزه آسای انجیر

خواص معجزه آسای انجیر

انجیر ضد سرطان بوده و در معالجه بیماریهای پوستی موثر است.

انجیرچاق کننده است. افرادی که می خواهند وزنشان اضافه شود و یا برای بیمارانی که دوره نقاهت خود را می گذرانند، بسیار مفید است. بنابراین می توان آنرا با شیر سویا مخلوط و بین غذاها مصرف کرد.

انجیر یبوست را برطرف کرده و یکی از بهترین میوه ها برای تمیز کردن روده بزرگ و رفع یبوست است. در قدیم برای از بین بردن یبوست از شربت انجیر استفاده می کردند.

برای درمان ناراحتی های سینه حدود 20 گرم از خرما ، عناب ، انجیر خشک و مویز را با هم مخلوط و آسیاب کرده سپس این پودر را با یک لیتر آب جوشانده تا حجم آن به نصف برسد . از این جوشانده می توان به مقدار سه فنجان در روز مصرف نمود.

جوشانده انجیر خشک درمان کننده التهاب مجاری دستگاه تنفسی ، کلیه ، ذات الریه ، ذات الجنب ، سرخک، مخملک و آبله می باشد.

برای برطرف کردن سیاه سرفه، برونشیت و ذات الریه از قهوه انجیر استفاده کنید و برای درست کردن این قهوه انجیر را ابتدا بو داده و سپس آنرا آسیاب کنید تا بصورت پودر درآید .

انجیر دستگاه هاضمه را تقویت می کند. همچنین برای درمان سوء هاضمه مفید است.

سوپ انجیر بسیار مقوی بوده و برای افزایش شیر در زنان شیرده مفید است. برای تهیه سوپ، انجیر نارس را با گوشت بپزید.

برای برطرف کردن ورم گلو، 50 گرم انجیر زرد را در 500 گرم شیر، به مدت 15 دقیقه نگه داشته سپس آنرا غرغره و مقداری نیز از آنرا بنوشید (می توانید آنرا با عسل هم شیرین کنید).

جوشانده انجیر خشک در شیر برای درمان آنژین ، ورم لثه و ورم مخاط دهان نیز موثر است .

مخلوط شیر بز و انجیر سیاه یکی از داروهای بسیار موثر برای درمان آرتروز و درد مفاصل، می‌باشد . این مخلوط سموم مختلف را از بدن خارج کرده و درد را از بین می برد.

انجیر را می توان همراه با میوه های دیگر مصرف کرد. اما با میوه های اسیدی مانند پرتقال و گریپ فروت سازگار نیست.

انجیر برای افرادی که قند خونشان پایین می آید و یکباره احساس ضعف می کنند مناسب است. زیرا قند آن به سرعت در روده کوچک جذب می شود. خوردن انجیر باعث افزایش نیروی جنسی می شود.

انجیر تقویت کننده کبد است. چنانچه ترشح ادرار کم باشد خوردن انجیر باعث ازدیاد آن می شود. همچنین انجیر تعرق را زیاد و باعث کاهش حرارت بدن می شود .

گفتنی است، انجیر برای کبدهای ضعیف مناسب نیست و کسانی که کبد ضعیف دارند باید انجیر را با گردو بخورند.

همچنین زیاده روی در مصرف انجیر تولید نفخ شکم و اسهال کرده و برای چشم نیز مضر است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.