مرور روزنامه های تهران: دوم تیر

مرور روزنامه های تهران: دوم تیر

روزنامه های امروز تهران در عنوان های اصلی خود از دور تازه مذاکرات هسته ای ایران و اروپا نوشته اند، ادامه بحث و اظهارنظر درباره جنجالی که بر سر دست دادن رییس جمهور سابق با زنان در یک سفر خارجی به راه افتاده، ادامه بلاتکلیفی درباره تعیین نرخ بنزین و نحوه توزیع آن، و آغاز جمع آوری پوشاک بدون مجوز دولت از فروشگاه ها از جمله دیگر مطالب این روزنامه هاست.Go to fullsize image

اعتماد در آغاز هفته ای که برای چندمین بار وعده داده شده که تکلیف بنزین در آن روشن شود نوشته: شاید حالا دیگر به دقیقه ۹۰ بنزین نزدیک شده باشیم چون حتی دولتی ها نیز در اظهار نظرهای خود با خستگی از بنزین سخن می گویند و می روند تا با لغزش کمتر خبری، زمان سهمیه بندی را مشخص کنند.

به نظر اعتماد ممکن است تهدید ۱۵۰ نماینده مجلس تا حدی درست از آب در آمده باشد چون آنها در هفته گذشته به آرامی به دولت هشدار دادند که خبرهای بنزینی را با شفافیت در اختیار مردم قرار دهد.

کارگزاران از قول وزیر نفت نوشته: در هفته جاری سهمیه بندی بنزین مشخص می شود. به نوشته کارگزاران، آقای وزیری هامانه در عین حال از مردم خواسته خیلی عجله نکنند و در طول هفته زیاد وقت خود را در صف های طویل بنزین تلف نکنند چون هنوز هیچ چیز معلوم نیست و در عین حال از ذخیره بنزین بپرهیزند.

روزنامه ایران در صدر اخبار خود خبر داده که جمع آوری پوشاک بدون نام تولیدکننده و کد کالا از فروشگاه ها از امروز در قالب اجرای طرح ساماندهی مد و لباس آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار ایران، تولیدکنندگان پوشاک از چند ماه قبل موظف شده اند علامت تجاری و کد عضویت خود در اتحادیه مربوطه را بر روی تولیدات خود درج کنند و در همین راستا عرضه پوشاک فاقد این دو مشخصه از امروز در فروشگاه های کشور ممنوع خواهد بود.

اما روزنامه همبستگی علت رجوع ماموران برای بررسی پوشاک و جمع آوری پوشاک بدون نام را جست و جو برای جمع آوری لباس هایی خوانده که با شأن نظام مغایرت دارند. به نوشته این روزنامه کارشناسان معتقدند اگر وزارت بازرگانی و اصناف اطلاع رسانی مناسبی نکنند مطمئناً اجبار به خرید لباس های دارای مارک و عنوان و کد، توسط مردم نادیده گرفته خواهد شد و روند گذشته برای سال‌های آینده ادامه می‌یابد.

اما به نوشته روزنامه ایران از امروز هیچ مغازه ای اجازه فروش کالاهای بدون ‌اتیکت را ندارند.

رسالت سرمقاله خود را به دومین سالگرد روی کار آمدن دولت محمود احمدی نژاد اختصاص داده و در آن ضمن آن که محافظه کاران را اصولگرا خوانده از رهبر جمهوری اسلامی به عنوان ناخدای اصولگرایی یاد کرده و نوشته: اصولگرایان پس از دو سال به این نتیجه رسیده ‌اند که باید گرداگرد احمدی‌ نژاد حلقه زنند. وی تنها کسی است که رهبر تا این اندازه تلاش‌ ها و اقداماتش را مورد تائید قرار داده است.

در همین حال شرق در مصاحبه ای با امیر محبیان از تحلیگران جناح محافظه کار از قول وی نوشته که: اصولگرایان همچنان منشعب خواهند ماند و امکان ائتلافشان وجود ندارد.

هم میهن با چاپ عکس هایی از حبیب الله عسگراولادی و علی لاریجانی که هنگام خروج آن ها از جلسه جناح محافظه کار برای هماهنگ کردن سیاست های خود گرفته شده، از تلاش آن جناح برای همفکری در آستانه انتخابات خبر داده است.

رسالت نوشته احمدی نژاد هنوز خسته نشده است زیرا راه زیادی برای پیمودن دارد. این روزنامه اضافه کرده است: آقای رئیس‌ جمهور! خسته نباشید و هیچ وقت خسته نشوید چرا که دولت نهم یک فرصت تاریخی است.

یک روز بعد از آنکه محمد خاتمی، رییس جمهوری سابق ایران دست دادن با زنان خارجی را تکذیب کرد و در حالی که به نوشته هم میهن آقای خاتمی در تازه ترین اظهار نظر خود گفته: من عطای فعالیت سیاسی رسمی را به لقایش بخشیده و بدان پشت کرده ام، روزنامه های هوادار دولت همچنان خبرها و اظهارنظرهایی در این باره را ادامه می دهند.

احمد شیرزاد، نماینده سابق مجلس این موضوع را که شخصیتی مانند خاتمی مجبور شود تکذیبیه بفرستد که من با زنان دست ندادم گریه آور دانسته و یک نماینده سابق مجلس خبرگان هم از علما و مراجع خواسته در این مورد با توجه به حملاتی که به خاتمی می شود مداخله کنند. اما مدیر روزنامه کیهان در مقاله ای با این عنوان که این ها به جای عذرخواهی طلبکارند؛ از مراجع رسمی خواسته به خطای آقای خاتمی رسیدگی کند. نوشته نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان تکرار خواست جمعی از طلاب مشهدی است که خلع لباس رییس جمهور سابق را خواستار شده بودند.

روزنامه های جمهوری اسلامی و اعتماد ملی سرمقاله های خود را به موضوع دادن عنوان شوالیه به سلمان رشدی، نویسنده انگلیسی و هندی تبار اختصاص داده و در آن از دربار و دولت بریتانیا گلایه کرده اند که چرا با دادن این عنوان زخم کهنه را گشوده اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.