کشف جسد برهنه جوان ۲۵ ساله در دهکده المپیک

کشف جسد برهنه جوان 25 ساله در دهکده المپیک

متهمی که خرداد ماه سال 83، جوان 25 ساله‌ای را بر سر تهیه مواد مخدر در «دهکده المپیک» به قتل رسانده بود، پس از گذشت نزدیک به سه سال از وقوع جنایت در استادیوم آزادی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، عصر روز هجدهم خرداد ماه سال 83، تعدادی از کودکان خردسال در اطراف جنگلی واقع در ضلع شمالی دهکده المپیک ــ مسیر در دست احداث اتوبان جدید «تهران _ شمال» ــ مشغول بازی بودند که قرا گرفتن شئی در محوطه بالای جنگل، توجه آنها را جلب کرد، به طوری که وقتی به سمت آن شیء رفتند، با جسد برهنه مرد تنومند جوانی مواجه شدند و بلافاصله پس از ترک محل، موضوع را به اطلاع پلیس رساندند.

حدود ساعت 18:30 بود که ماموران در محل حاضر شده و جسد پسر جوانی که به نظر 25 ساله می‌رسید و آثار ضرب و جرح بر روی سر و بدنش مشاهده می‌شد را با احتمال وقوع قتل به پزشکی قانونی منتقل کردند.

بررسی کارشناسان از جسد مجهول‌الهویه مشخص کرد که این مرد به علت وارد آمدن شیء سنگین به سرش چهار روز پیش جان باخته است و بدین ترتیب احتمال وقوع قتل قوت گرفت.

گزارش خبرنگار ایسنا در خصوص این پرونده حاکیست: ادامه تحقیقات پلیس برای تشخیص هویت جسد با بررسی پرونده فقدانی‌ها سرانجام نتیجه داد و مشخص شد: جسد متعلق به شخصی به نام «شهرام ــ ع» است.

با آغاز تحقیقات از خانواده فرد متوفی، آنها اظهار کردند: « شهرام» به مواد مخدر اعتیاد داشت، صبح روز هجدهم خرداد ماه با موتور هندا 125 خود از منزل خارج شد و به سمت فلکه دوم آریاشهر رفت.

با به دست آمدن این اطلاعات، شماره پلاک موتورسیکلت استعلام و سرانجام حدود یک ماه بعد از کشف جسد، موتورسیکلت به همراه راکب آن در خرم‌آباد مشاهده شد.

ماموران پلیس در ایست و بازرسی موتورسیکلت را متوقف کردند، اما راکب آن اعلام کرد که موتور را از کرمانشاه به سرقت برده است. به این ترتیب در حالی که ماموران قصد انتقال وی به آگاهی کرمانشاه را داشتند، او در مسیر خرم‌آباد به کرمانشاه موفق به فرار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران تحقیقات پلیس ادامه داشت تا این که در ادامه پیگیری‌های بر روی پرونده، متهم در استادیوم آزادی شناسایی شد.

وی که از حدود 10 روز قبل از شناسایی مجدد به عنوان کارگر در این مکان مشغول به کار بود، از سوی ماموران دایره قتل پلیس آگاهی تهران دستگیر شد.

متهم به نام «اسماعیل» 28 ساله که اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد، در بازجویی‌های پلیس در خصوص نحوه ارتکاب قتل مدعی شد: روز حادثه در فلکه دوم آریاشهر ایستاده بودم که «شهرام» برای تهیه مواد مخدر پیش من آمد، به او گفتم برای تهیه مواد باید نزد بستگانم که در خرید و فروش مواد مخدر در دهکده المپیک فعالیت می‌کنند، برویم، از این رو سوار بر ترک موتور وی شده و به سمت مقصد حرکت کردیم.

وی ادامه داد: وقتی به محل مورد نظر رسیدیم، متوجه شدم بستگانم در آنجا حضور ندارند و همین مسأله موجب شد تا «شهرام» با من درگیر شود و به این ترتیب هنگام درگیری کلاه کاسکتش را برداشته و محکم به سرش کوبیدم. وقتی متوجه شدم بیهوش شده است، به سرعت لباسهایش را از تنش بیرون آورده و با برداشتن مدارک و موتورسیکلتش محل را ترک کردم و پس از طی مسافتی مدارک را بیرون انداخته و به سمت کرمانشاه به راه افتادم.

با اعترافات متهم به قتل، پرونده جهت سیر مراحل قانونی در اختیار دادسرای امور جنایی قرار گرفت.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.