نیروهای جوان در آموزش و پرورش استخدام می شوند

نیروهای جوان در آموزش و پرورش استخدام می شوند

وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که لایحه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در دستور کار مجلس است، گفت: قصد داریم نیروی‌های جوان و مورد نیاز آموزش و پرورش را استخدام کنیم.

محمود فرشیدی در گفت‌وگو با فارس افزود: در حال حاضر لایحه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در مجلس بررسی می‌شود که در صورت تصویب این لایحه تعدادی از فرهنگیان که در شهرهای بزرگ مازاد هستند، بازنشسته می‌شوند.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش با مشکل مازاد نیرو در شهرهای بزرگ و کمبود نیرو در مناطق محروم مواجه است که با تصویب لایحه فوق، تعدادی نیروی جوان به خصوص در مناطق محروم برای آموزش و پرورش به کار گرفته می‌شود.
فرشیدی با بیان این‌که باید عدالت آموزشی را رعایت کنیم، گفت: دانش‌آموزان مناطق محروم باید مانند دیگر دانش‌آموزان شهرهای برخوردار از نعمت حضور معلم برخوردار باشند.
وی با بیان این‌که تصویب لایحه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت می‌تواند مشکل آموزش و پرورش را در زمینه مازاد و کمبود نیرو حل کند، اظهار داشت: در این خصوص با نمایندگان مجلس تعامل خوبی داشتیم و امیدواریم بتوانیم به این ترتیب نیروی‌های آموزش و پرورش را ساماندهی کنیم.
‌کمیسیون اجتماعی مجلس، سه نوع نحوه اقدام را درباره لایحه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مورد بررسی قرار داده است. در حالت اول در صورتی که دولت برخی از کارکنان را که دارای 25 سال سابقه کار است از مجموعه منفک کند باید به او 30 روز حقوق بازنشستگی و 30 ماه پاداش پایان خدمت بدهد.
در حالت دوم کارمندی با 25 سال سابقه کار‌، تقاضای بازنشستگی کند که در صورت موافقت دولت باید 30 روز حقوق، 25 ماه پاداش پایان خدمت به او داده شود و در حالت سوم نیز در صورتی که کارمندی تقاضای بازنشستگی کند و دولت با آن موافق نباشد در این صورت 25 روز حقوق و 25 ماده پاداش پایان خدمت پرداخت شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.