ویروس آنفلوانزا تا ۱۷ روز روی اسکناس زنده می ماند

ویروس آنفلوانزا تا 17 روز روی اسکناس زنده می ماند

محققان اعلام کردند، ویروس آنفلوانزا می‌تواند آن قدر قوی باشد که افراد دیگر را پس از مدت دو هفته مبتلا کند.Go to fullsize image

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  آسوشیتدپرس، "ئیو توماس" زیست شناس و ویروس شناس بیمارستان دانشگاه ژنو سوییس گفت می‌دانیم این ویروس را که به پول منتقل می‌کنیم، می‌تواند آن قدر قوی باشد که افراد دیگر را پس از مدت دو هفته مبتلا کند. وی افزود آنچه که هنوز نمی‌دانیم این است که آیا ویروس قرار گرفته بر روی پول می‌تواند به پوست شخص منتقل شده و انسان را به بیماری مبتلا کند یا خیر.
توماس با تحقیقی که در چهارمین کنفرانس گزینه‌های کنترل آنفلوانزای در تورنتوی کانادا ارائه کرد افزود، بانکداران سوییسی در برنامه‌ریزی جهت تدابیر لازم در صورت وقوع یک بیماری همه‌گیر، تصمیم گرفتند به این پرسش پاسخ دهند که آیا پول می‌تواند عاملی برای انتقال بیماری باشد؟
توماس و همکارانش با انجام یک سلسله مطالعات دریافتند، انواع رایج گونه‌های آنفلوانزا از جمله آنفلوانزای ویسکانسین 2005Aمسکو 1991Aو هنگ کنگ 2001Bمی‌توانند از دو تا 72ساعت بر روی اسکناس زنده بماند.
توماس افزود در یک آزمایش، زمانی که این ویروس با خلط مخلوط شده و به پول افشانده شد، توانست تا 17روز زنده بماند. تصور کنید یک فرد مبتلا به آنفلوانزا یک مشت اسکناس در دست داشته باشد و عطسه و سرفه کند.
وی گفت تمامی آلودگی‌های سطوح محیطی مانند اسکناس باید بعنوان یک عامل بالقوه برای سرایت بیماری آنفلوانزا تلقی شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.