سیف الله اسامه بن لادن در برابر شوالیه سلمان رشدی

سیف الله اسامه بن لادن در برابر شوالیه سلمان رشدی

در ادامه حرکتهای اعتراضی به اقدام ملکه بریتانیا در اعطای لقب شوالیه به سلمان رشدی، نویسنده کتاب آیات شیطانی، یکی از تشکلهای مذهبی پاکستانی به اسامه بن لادن، رهبر شبکه القاعده لقب "سیف الله" یعنی شمشیر خدا داد.
تظاهرات در پاکستان
تظاهرکنندگان در پاکستان آدمکهای سلمان رشدی و ملکه بریتانیا را به آتش کشیدند

علامه طاهر اشرفی رهبر جمعیت العلمای پاکستان اعلام کرده که این لقب به دلیل آنچه وی، "خدمت بن لادن به مسلمانان در جهاد علیه کفار" خوانده به وی اعطا می شود".

علامه اشرفی گفته: "اگر بریتانیا می تواند به رشدی عنوان شوالیه بدهد، ما هم حق داریم همین کار را درباره رهبران و قهرمانانمان بکنیم".

وی افزوده که از آنجا که اکنون امکان تماس با اسامه بن لادن وجود ندارد، مراسم اعطای لقب سیف الله به وی در زمان مناسب خود انجام خواهد گرفت.

جمعیت العلمای پاکستان در حالی در اعتراض به اعطای لقب شوالیه به سلمان رشدی، به اسامه بن لادن لقب سیف الله می دهد که از زمانی که اعطای عنوان شوالیه به سلمان رشدی صورت گرفت، تشکلهای مذهبی پاکستان مردم این کشور را به تظاهرات علیه این اقدام فراخواندند.

در این تظاهرات آدمکهای سلمان رشدی و ملکه بریتانیا به آتش کشیده شد.

دولت پاکستان نیز رسماً به اقدام ملکه بریتانیا در اعطای لقب شوالیه به سلمان رشدی اعتراض کرده است.

سلمان رشدی که هندی اما تبعه بریتانیاست، هیجده سال پیش با انتشار کتاب آیات شیطانی خشم مسلمانان را که محتوای این کتاب را اهانت به پیامبر اسلام می دانستند برانگیخت.

در آن زمان نیز حرکتهای اعتراضی به این کتاب از پاکستان آغاز شد و سپس آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی در ایران با صدور فتوای قتل سلمان رشدی جنجال فراوانی در جهان ایجاد کرد.

اقدام ملکه بریتانیا در اعطای لقب شوالیه به سلمان رشدی، علاوه بر دولت پاکستان، اعتراض رسمی دولتهای ایران، عراق، افغانستان و مصر را نیز دربرداشته است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.