۳ سال زندان، مجازات قاچاقچیان فیلم

3 سال زندان، مجازات قاچاقچیان فیلم

کمیته‌ ویژه برخورد قاطع با قاچاقچیان فیلم سینمایی و رایانه‌ای در دادستانی کل کشور تشکیل شد.
در این نشست ضمن بحث و تبادل نظر دستگاههای ذیربط و ارایه راهکارهای عملیاتی، بر ضرورت به کارگیری تدبیرهای قاطع پیشگیرانه، هماهنگی بیش از پیش ارگانهای انتظامی و قضایی و صنفی و ارتقای آگاهی و اطلاع‌رسانی به منظور صیانت همه‌جانبه از تولیدهای فرهنگی، نرم‌افزاری و سینمایی تاکید شد.

معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به ضرورت ورود به عنوان مدعی‌العموم به منظور صیانت از حقوق عامه و جلوگیری از آسیب صنفهای فرهنگی تصریح کرد: نظام‌مندشدن برخورد با متخلفین و اخلالگران عرصه مالکیت معنوی و فکری به منظور اطمینان و اعتماد تولیدکنندگان آثار علمی و فرهنگی به حفظ حقوق حقه آنان در این مقطع بسیار ضروری است و دادستانی کل برای هماهنگی هرچه بیش تر دستگاههای مربوطه تدابیر لازم را در نظر بگیرد.

حسین ذبحی، ادامه داد: کمیته‌ای مرکب از نمایندگان ارگانهای ذیربط، به طور جدی موضوع را پیگیری می کنند. اگرچه مقررات جاری دراین‌خصوص از شدت و حدت لازم برخوردار نیست اما اگر با قاطعیت پیگیری شود دست کم برای ایجاد روند کاهنده در این مقوله کفایت خواهدکرد.
وی افزود:بی‌تردید رویکرد قضایی و اعمال مجازات وجهی از تدابیر بازدارنده است که باید در نظر گرفته ‌شود اما نظر به اینکه عموما انگیزه مجرمانه تهیه و توزیع‌کنندگان غیرمجاز محصولات سینمایی، سودآوری مادی است باید از سوی متضرران و مدعیان ( اعم از حقیقی و حقوقی ) مطالبه ضرر و زیان صورت گیرد و به نوعی هزینه مالی این جرایم، عناصر فرصت‌طلب را از تخلف بازدارد.
این مقام قضایی، برخورد با سد شبکه‌ها و عوامل ریشه‌ای و اصلی را اولویت دانست و تاکید کرد : ضمن جمع‌آوری توزیع‌کنندگان خیابانی این محصولات باید فضایی ایجاد شود که اوا جامعه به سراغ این محصولات غیرمجاز نرود. دوم این که توزیع‌کنندگان آنقدر عرصه را بر خود تنگ ببینند تا مجالی برای اقدام خلاف نیابند. گزارش ایسکانیوز به نقل از دادستانی کل کشور می افزاید، ذبحی تاکید کرد: بر همگان محرز است که تداوم شرایط موجود موجب اختلال در تولید محصولات فرهنگی و خسارات فراوان به فعالان این عرصه می‌شود و باید به نوعی مجازات اعمال شود که واجد حداکثر جنبه بازدارندگی باشد.
همچنین قاضی پورقاسمی، رییس شعبه 1018 دادگاه جزایی تهران و قاضی رسیدگی کنند، به پرونده‌های تهیه و توزیع غیرمجاز اثرهای فرهنگی به متخلفان از مقررات مربوط به تهیه و توزیع فیلم های سینمایی هشدار داد: براساس قوانین جاری ، مجرمان تا 3 سال زندانی می شوند و تمامی خسارات وارده به تهیه‌کنندگان و متضرران از آنان مطالبه خواهدشد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.