امضای ۱۵۰ هزار ایتالیایی برای اعدام

امضای 150 هزار ایتالیایی برای اعدام

آلدو فوربیچه، مدیر برنامه رادیویی پر طرفدار"زاپینگ" درایتالیا کارزاری به منظوررهایی کبری رحمان‌پور ازاعدام به راه انداخته و تا کنون ۱۵۰ هزار امضابرای نجات جان عروس سیاه بخت،جمع کرده است.

در حمایت از توقف حکم اعدام کبری رحمان پور معروف به "عروس سیاه‌بخت"چندی پیش دو تجمع بزرگ در رم برگزار شد و شخصیت های سیاسی زیادی حمایت خود را از آن اعلام کردند.
مدیر برنامه "زاپینگ" که کارزاری دراین رابطه به راه انداخته است می گوید: تا کنون ۱۵۰ هزار امضا برای نجات جان کبری جمع شده است.
یکی از پرشنونده ترین برنامه های رادیوی دولتی شبکه اول ایتالیا، زاپینگ Zapping نام داردو آلدو فوربیچه که مدیر آن است همچنان برای نجات کبری تلاش می کند.

کبری، بیش از شش سال از عمرخود را به اتهام کشتن مادرشوهرش در زندانهای تهران گذرانده است. در تمامی این سال ها سایه اعدام بالای سر این زن بوده و دوبار توانسته از پای چوبه دار با نامه رییس قوه قضاییه به زندگی برگردد. متاسفانه تاکنون خانواده شوهر کبری رضایت به آزادی اش نداده اند و خواهان مرگ او هستند.
این در حالی است که بیش از 150 هزار نفر در ایتالیا در حمایت از لغو مجازات کبری،بیانیه کارزار آزادی او را امضا کرده اند. در میان امضاکنندگان می توان نام های بسیاری از نمایندگان مجلس، سران حزب های مختلف، مدیران نهادهای مذهبی و همچنین سران سیاسی و شخصیت های فرهنگی را دید.
آلدو فوربیچه با اشاره به سختی هایی که کبری در دوران ازدواج از سوی شوهر و مادرشوهرش متحمل شده است، دلیل اصلی کارزار را چنین بیان می کند: نامه ای از کبری داریم که در آن زندگی خود را شرح می دهد و اشاره می کند تنها نور امیدش ادامه تحصیل است. این مرا نگران کرد. پیدا کردن راهی برای باز گرداندن او به زندگی آرزوی مردم ایتالیا هم هست اما نمی دانیم سرنوشت کبری چه خواهد شد. با این وجود می خواهیم اگر بشود راهی پیدا کنیم که چه در زندان و چه خارج از آن بتواند زندگی کند و زنده باشد. طبیعتا کار خود را تمام شده نمی دانیم و اگر لازم باشد یک بار دیگر تجمعی را برای نجات جان زن سیاه بخت ایرانی انجام می دهیم، همان طور که دو بار این کار را کردیم .اگر لازم باشد سه، چهار بار و حتی بیش تر تلاش می کنیم و مهم این است که مردم ایتالیا نیز نسبت به این موضوع حساس شده اند و احساس همدردی می کنند.
گزارش ایسکانیوز می افزاید،فوربیچه ادامه می دهد: تمامی امضاها را برای سفارت ایران در ایتالیا فرستاده ایم. این امضاها را برای سفارت فرستادیم تا آنها را از روند کار بسیج عمومی آگاه کنیم. البته کپی تمامی مدرکها و امضاها در دست خودمان هم هست که در پایان کمپین برای رییس جمهور ایتالیا می فرستیم.
آلدو فوربیچه به دویچه وله آلمان می گوید:"مهم نیست چه راهی و یا چه سامانه ای از سوی نهادهای قضایی ایران پیدا می شود، آن چه اهمیت دارد این است کبری بتواند آزادانه به زندگی بازگردد و اگر همچنان لازم است سال های دیگری را در زندان بگذارند با شکیبایی از سر رد کند. در حال حاضر وخیم تر نشدن این پرونده مهم است زیرا در غیر این صورت این خطر وجود دارد که قربانی دیگری (علاوه بر مادر شوهر) به پرونده اضافه شود

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.