ژنرال آمریکایی: ربایندگان انگلیسی ها با ایران رابطه داشتند

ادعای ژنرال آمریکایی: ربایندگان انگلیسی ها با ایران رابطه داشتند

فرمانده ارشد نیروهای آمریکایی در عراق بار دیگر مدعی شد که ربایندگان پنج تبعه انگلیسی در عراق با ایران در ارتباط بوده اند.

 ژنرال "دیوید پترائوس" ایران را به دخالت در ربودن پنج تبعه انگلیسی در بغداد متهم کرد و افزود: ربایندگان این پنج انگلیسی جزو شبه نظامیان ارتش مهدی (وابسته به مقتدی صدر) هستند که در ایران آموزش دیده، با سلاح های ایرانی مجهز شده و از توصیه های این کشور استفاده کرده اند.

یک گروه مسلح که یونیفورم پلیس بر تن کرده بودند روز 29 می یک کارشناس انگلیسی به همراه چهار محافظ وی را در مقر وزارت دارایی عراق در شرق بغداد ربودند.

"پترائوس" در مصاحبه با روزنامه تایمز لندن گفت: معتقدم که دستگیرشدگان هنوز زنده هستند و هیچ مدرکی خلاف این ادعا پیدا نکرده ایم.

این ژنرال آمریکایی اضافه کرد: پیش از این چند عملیات ناموفق برای پیدا کردن این افراد صورت گرفته و تحقیقات فشرده درباره یافتن محل آنها ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما به این موضوع پی برده ایم که دخالت ایران در عراق بسیار چشمگیرتر از آن چیزی است که پیشتر تصور می شد. ایرانی ها از حدود تابستان 2004 تاکنون یک نقش بسیار بسیار مهم در آموزش، تامین مالی و تجهیز شبه نظامیان عراقی ایفا کرده اند.

آمریکا و ایران ماه گذشته مذاکراتی درباره مسائل امنیتی عراق در بغداد برگزار کردند اما "پترائوس" توضیح نداد که آیا این مذاکرات تغییری در رفتار طرفین ایجاد کرده یا خیر.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.