قاضی در تهران برای تعیین مجازات ۲ قاتل قرعه کشی کرد

قاضی دادگاه جنائی تهران برای تعیین مجازات دو قاتل دست به قرعه کشی زد

قاضی جنایی دادگستری تهران برای مجازات دو پسر جوان که در قتل راننده آژانسی گناهکار شناخته شده‌اند، دست به قرعه‌کشی زد.

در این ابتکار قاضی یکی از مجرمان را به پرداخت دیه میلیونی و دیگری را به تحمل 5 سال زندان محکوم کرد.

بنابر این گزارش، روز 18 تیرماه سال 82 پسر دانشجویی در جریان شورش و تظاهرات کوی دانشگاه بازداشت شد و از سوی پلیس امنیت پایتخت تحت بازجویی قرار گرفت.

سروش، پس از 20 روز بازداشت به اعترافات هولناکی پرداخت و ادعا کرد به همراه یکی از دوستانش به نام نادر،‌ راننده خودرو آژانسی را حوالی شهریار به قتل رسانده‌اند.

این پسر گفت: «روز 14 بهمن‌ماه سال 81 من و نادر به بهانه رفتن به باغمان در شهریار آژانس کرایه کردیم، در مسیر هر دو وسوسه شدیم تا خودرو را بدزدیم، من در صندلی جلو نشسته بودم. نادر، کمربندش را از پشت سر دور گردن راننده که کریم نام داشت انداخت و او را خفه کرد سپس با انداختن جسد به بیرون از خودرو، گریختیم.»

در برابر این اعترافات، وقتی پلیس، نادر را دستگیر کرد از او شنید سروش، قاتل اصلی است و در مسیر رباط‌کریم دوستش کمربند را دور گردن راننده گره زده و او را خفه کرده است.در مواجهه حضوری نیز، هر دو دوست یکدیگر را محکوم کردند و نادر، پرده از یک جنایت فامیلی برداشت که در آن سروش، عمو و زن‌عمویش را به قتل رسانده بود.

پلیس این‌بار به بررسی پرونده‌های بایگانی پرداخت و پی برد روز 23 اسفند‌ماه سال 80 پس از اینکه عمو و زن‌عموی سروش، به نام‌های میرزا ابوالقاسم و مهین‌دخت به قتل رسیده‌اند ، مردی از بستگانشان به خاطر اختلافات مالی که با قربانیان داشت به خاطر این جنایت بازداشت شده بود و حتی با اعتراف به قتل زن و شوهر به بازسازی صحنه جنایت نیز دست زده بود اما چند ماه پیش از بازداشت سروش، مظنون پرونده قتل فامیلی به نام کامبیز، از سوی قاضی همتیار تبرئه شده بود.

«سروش» بار دیگر بازجویی شد و این‌بار به قتل عمو و زن‌عمویش اعتراف کرد و گفت: «روز حادثه به همراه یکی از دوستانم به نام امیر، به خانه عمویم رفتم، خیلی عادی برخورد کردیم. وقتی زن‌عمویم به آشپزخانه رفت به دنبالش رفتم و او را با فشار به گلو خفه کردم.

 وقتی عمویم با شنیدن سر و صدای زنش به آشپزخانه آمد، او را نیز خفه کردم و با همدستی دوستم، اجسادشان را داخل وان پر از آب حمام انداختیم تا شانسی برای زنده ماندن نداشته باشند سپس با سرقت گاوصندوق و جواهرات خانه گریختیم.

حکم

پس از گذشت 6 سال، قاضی پرونده به خاطر مشخص نبودن قاتل اصلی راننده آژانس و اصرار بر بی‌گناهی سروش و نادر، در اصل جنایت، حکم به پرداخت دیه از بیت‌المال و زندان برای آنان صادر کرد که این رای‌ از سوی قضات دیوان نقض شده و به شعبه هم ارز ارجاع داده شد.

قرعه‌کشی عجیب

روز سه‌شنبه 29 خردادماه سال جاری،‌ قاضی شعبه 1156 دادگاه جزایی و عمومی تهران برای روشن ساختن سرنوشت این پرونده به ابتکار عجیبی دست زد و برای تعیین مجازات دو متهم بین آنان قرعه‌کشی کرد. به این ترتیب، «سروش» به 5 سال زندان و نادر، به پرداخت دیه محکوم شد.

 بنا به گزارش خبرنگار هم میهن، پرونده قتل عمو و زن‌عموی «سروش» هنوز در حال بررسی است و حکم در خصوص این پرونده صادر نشده است.

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.