مصرف روغن جامد در اداره های دولتی ممنوع شد

مصرف روغن جامد در اداره های دولتی ممنوع شد

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ایران: براساس مصوبه جدید شورای عالی سلامت اداره های دولتی موظفند از این پس از روغن های مایع یا روغن های جامد که اسید ترانس کمتر از 5 درصد دارند استفاده کنند.   golden2.jpg
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، باقری لنکرانی روز چهارشنبه در مراسم نخستین سالگرد تاسیس معاونت غذا و دارو علت این تصمیم را تاثیر نامناسب مصرف روغن جامد بر سلامت شهروندان دانست و افزود : به ازای هر یک درصد اسید ترانس در روغن ، حدود 2 درصد احتمال ابتلا به سکته قلبی افزایش می یابد.
"دولت پیشتر مصرف نوشابه های قندی گازدار را نیز در ادارت دولتی ممنوع کرده بود".

باقری لنکرانی خاطرنشان کرد: برای نمک مصرفی نیز اداره های دولتی باید درباره نوع و کیفیت نمک مربوط دقت کنند ضمن آنکه تدوین دستورالعمل نوع و کیفیت غذای این اداره ها نیز از دیگر مصوبات شورایعالی سلامت است .

وزیر بهداشت همچنین گفت : بر اساس مقررات جدید در صورتیکه که کارمندان دولت در محیط بسته اداری دخانیات استفاده کنند به تخلفات اداری معرفی خواهند شد.

باقری لنکرانی همچنین تاکید کرد : با استفاده از اعتبار 5/14 میلیارد تومانی دولت و درآمدهای اختصاصی بیمارستانها بیش از نیمی از بیمارستانهای دولتی امسال صاحب سیستم استاندارد ضدعفونی زباله می‌شوند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.