نخست وزیر سابق تایلند درپی خرید منچستر سیتی

نخست وزیر سابق تایلند درپی خرید منچستر سیتی

تاکسین شیناواترا، نخست وزیر پیشین تایلند که متهم به فساد مالی است، پیشنهاد داده باشگاه فوتبال منچستر سیتی انگلستان را به قیمت بیش از هشتاد میلیون پوند (یکصد و شصت میلیون دلار) بخرد.
باشگاه منچستر سیتی
هیئت مدیره باشگاه منچستر سیتی می گوید از پیشنهاد آقای تاکسین حمایت می کند

هیئت مدیره این باشگاه اعلام کرده از پیشنهاد شرکت سرمایه گذاری ورزشی که غیر مستقیم توسط آقای تاکسین و پسر و دخترش اداره می شود، حمایت می کند.

با این حال نخست وزیر پیشین تایلند باید از جانب سازمان لیگ برتر انگلستان به لحاظ اخلاقی و به عنوان 'شخصیت مطلوب' تأیید شود تا بتواند روند خرید باشگاه را تکمیل کند.

روز پنجشنبه بیست و یکم ژوئن، همزمان با پیشنهاد رسمی خرید باشگاه سیتی از سوی آقای تاکسین، مقام های قضائی تایلند وی را متهم کردند که به همسرش کمک کرده زمین های دولتی را به قیمت ارزان بخرد.

تیم انگلیسی با مالک خارجی
آستون ویلا
پورتسموث
چلسی
فولهام
لیورپول
منچستر یونایتد
وستهام

نخست وزیر پیشین تایلند پس از آنکه در سپتامبر سال گذشته میلادی توسط ارتش این کشور از کار برکنار شد، خارج از تایلند به سر برده و عموما در لندن زندگی می کند.

با اینکه مقام های مسئول تایلند بیش از یک میلیارد دلار از اموال تاکسین شیناواترا را توقیف کرده اند، وی می گوید پول کافی برای عملی کردن پیشنهادش را دارد.

در سال های اخیر سرمایه گذاران خارجی توجه زیادی به باشگاه های فوتبال انگلیسی نشان داده اند و در صورت پذیرفته شدن پیشنهاد نخست وزیر پیشین تایلند، باشگاه منچستر سیتی هشتمین باشگاه انگلیسی با مالک خارجی خواهد بود.

پیش از این باشگاه های آستون ویلا، پورتسموث، چلسی، فولهام، لیورپول، منچستر یونایتد، و وستهام - که همگی در لیگ برتر انگلستان حضور دارند - به غیرانگلیسی ها واگذار شده اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.