بازگشت زهرا امیر ابراهیمی

بازگشت زهرا امیر ابراهیمی

ساعت ۱۷ جمعه ۲۵ خرداد، نمایشگاهی از آخرین عکس های "زهرا امیرابراهیمی" در نگارخانه آتبین در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

"دید دوم" عنوان این نمایشگاه است که در آن ۱۷ عکس سیاه و سفید هریک در تیراژ پنج نسخه عرضه می شود.

"زهرا امیرابراهیمی" متولد ۱۳۶۰، فارغ التحصیل رشته بازیگری تئاتر است. او فعالیتش در عرصه هنری را با ساخت فیلم کوتاه "خَت" در سال ۷۸ شروع نمود و با بازیگری در تئاتر، تلویزیون و سینما این راه را ادامه داد.

امیرابراهیمی از سال ۱۳۸۴ به صورت حرفه ای به عکاسی پرداخت و نخستین نمایشگاه انفرادیش را با عنوان "دید۱" در "کافه گالری ۷۸" برپا کرد. آن نمایشگاه حاصل سفر او به هندوستان و عکاسی از کودکان هندی بود. در مجموعه آثار "دید ۱" نگاه کودکانه این کودکان به دوربین در فضایی مملو از شادی و شعف، چشم ها را خیره می کرد.

وی با عکس های اجتماعی و خبری در سایت "تهران اَوِنیو" حضورش در جامعه عکاسی را ادامه داد.

"زهرا امیر ابراهیمی" درباره عکس هایی که آخر هفته بر دیوار گالری آبتین به تماشا خواهد گذاشت گفت: دید دوم برگرفته از نگاه دیگریست که به اطراف دارم که حتی ممکن است این نگاهها فاقد تازگی باشد

او در این نمایشگاه تکنیکی تازه را در عکاسی عرضه می کند که بهتر دید مردم خود در روز افتتاح از آن دیدن نمایند.
وی به جای توضیح درباره عکس ها این یادداشت را برای «دید دوم» نوشت:

این جا که ایستاده ام انگار دنیای اطراف سفید است و سیاه. از این نگاه، در انسان ها و موقعیت هایشان و آنچه از خود باقی می گذارند اتفاقی دیگر افتاده است.

تصویر نگاتیو انگار اصلی است که در نگاه به هر عکس می شود به خاطر آوردش. نگاتیوی که قبل از هرگونه عملیات شیمیایی، اصلی است از همان لحظه ای که ثبتش کرده ایم.

انسان را و دنیا را همان اصل ساده اولیه اش بازدیدم جدای از همه آن تغییرات و تحولات که شکل همه مان را و دنیایمان را شکل دیگری کرده است.

این جا در نگاهم سایه هایی، سایه به سایه برهم افتاده اند و برمن.آنچه می بینم را غرق در ابهام کرده است. این جا لکه های سیاهی برسفیدی، بر شفافیت شیشه وارِ اصل اصل دنیایم با همه آنچه که در آن است نقشی بسته اند و سایه هایی در پس ذهن ثبت کننده ام باقی مانده اند که انگار همه آن اصلِ اصلِ ساده و شفاف، سایه ای بیش نبوده است.

شایان ذکر است "دید دوم" تا چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه جاری در آتبین دایر خواهد بود و علاقه مندان می توانند هرروز از ساعت ۱۷ تا ۲۱ از آن دیدن کنند. 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.