انتشار تصاویر گرسنگی و مرگ کودکان یتیم؛ شوک تازه عراق

انتشار تصاویر گرسنگی و مرگ کودکان یتیم؛ شوک تازه عراق

انتشار تصاویری دلخراش از گرسنگی و مرگ کودکان عراقی یکی از یتیم خانه‌های شمال غرب بغداد از یکی از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا شوک تازه‌ و رسوایی بزرگی به همراه داشته است.

در این تصاویر که از شبکه تلویزیونی "سی‌بی‌اس" آمریکا پخش شد ده‌ها کودک عراقی پوست بر استخوان چسبیده را نشان می‌دهد که برخی از آنها به تخت خواب بسته شده و برخی دیگر برهنه بر مدفوع خود می‌غلتیدند و برخی نیز به اندازه‌ای بی حال بر زمین افتاده‌اند که گویی جان در بدن ندارند.
این شبکه در گزارش خبری روز دوشنبه خود اعلام کرد که این کابوس جدید زمانی گریبان نیروهای آمریکایی و عراقی را گرفت که آنها بطور اتفاقی وارد یتیم‌خانه کودکان استثنایی "الحنان" واقع در شمال غرب بغداد شده و با این صحنه مواجه شدند.
این در حالی است که 5 سال از حضور آمریکا در عراق با حدود 130 هزار سرباز اشغالگر، می گذرد و این کودکان که چه بسا خانواده‌های آنها توسط بمب‌های آمریکائی از بین رفته‌ و یتیم شده اند، به صورت تصادفی کشف می شوند.
بنا بر این گزارش،‌ نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرده است که تحقیقاتی را برای تنبیه مقصران آغاز خواهد کرد.
در این گزارش آمده است که این کودکان برای رسیدگی و درمان به مرکزی درمانی کودکان اعزام شدند.
گروهبان "میشل گیبسون" از لشکر 82 هوابرد ارتش آمریکا، بدون اشاره به تلاش اشغالگران در عراق بر روی ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی و بهره برداری از منابع نفتی عراق و پی آمد حضور اشغالگران آمریکایی در عراق مبنی بر نا امنی، گرسنگی، بیماری های مسری و اختلافات مذهبی به شبکه خبری سی‌بی‌اس گفت: «آنها در این یتیم‌خانه با پیکرهای متعددی از این کودکان مواجه شدند که بر کف اتاق افتاده بودند. در ابتدا گمان می‌رفت همه این کودکان مرده‌اند. آنها توپی را به زمین انداختند تا مشاهده کنند واکنشی از سوی این کودکان مشاهده می‌شود که ناگهان یکی از آن کودکان نزار سر بلند کرده و نگاهی به آنها انداخته و سپس بی‌حال می‌شود. این واکنش باعث می‌شود که سربازان فریاد بزنند "آه، آنها زنده‌اند".»
بنا بر این گزارش، در این یتیم‌خانه نیروهای مذکور 24 پسر بچه استثنایی یافتند که برخی از آنها نشانه‌های گرسنگی و بی‌توجهی شدید را به هرماه داشتند و پزشکان در ابتدا گمان می‌کردند دستکم یکی از این کودکان جان سپرده است.
گیبسون در ادامه توضیحات خود درباره صحنه مواجهه به این کودکان افزود: «هزاران مگس بر بدن او پرواز می‌کردند و او قادر نبود تکان بخورد. ما مجبور بودیم که سرش را بلند کنیم تا ببینیم زنده است یا خیر. تنها مردمک چشمانش تکان می‌خورد. مگسها در گوش، چشم،‌دهان و زخم‌های بدنش نشسته بودند.»
در بیانیه‌ای که از سوی مالکی در این باره انتشار یافت دستور دستگیری کارکنان این یتیم‌خانه صادر شده و قول تحقیق و تنبیه عوامل این امر ارایه شده است.
کودکان گرسنه عراق در دارالایتام

کودکان گرسنه عراق در دارالایتام

کودکان گرسنه عراق در دارالایتام

کودکان گرسنه عراق در دارالایتام

کودکان گرسنه عراق در دارالایتام

کودکان گرسنه عراق در دارالایتام

کودکان گرسنه عراق در دارالایتام

کودکان گرسنه عراق در دارالایتام

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.